Chutná okurková dieta funguje jako kouzlo i v případě hormonálních problémů

Jistě už jste se snažili zredukovat kila různými způsoby, ale pokaždé se váha vrátila či jste se cítili velmi hladově. Vyzkoušeli jste už okurkovou dietu?
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existuje mnoho typů diet, u nichž většinou člověk ani neví, do čeho jde. Okurková dieta je skvělý a snadný způsob, jak redukovat tuky v těle a následně se pořádně pročistit. Hlavní složkou této diety jsou, jak jistě víte, okurky. Mají tu výhodu, že jich můžete spořádat veliké množství, tudíž vás nejen zasytí, ale také zrychlí metabolismus, pomohou lépe trávit jídlo a očistí střeva. Okurky navíc bojují proti zadržování vody a detoxikují tělo. Tuto dietu však doktoři doporučují držet maximálně po dobu deseti dnů. 

Výživové hodnoty okurek

Okurky mají velmi nízký obsah kalorií, šálek nakrájených okurek obsahuje pouze 14 kalorií, tudíž jsou velmi dobrou pomůckou při hubnutí. Můžete je jíst neomezeně a jsou také nabité vitamíny, minerály a dalšími živinami včetně železa, vápníku, hořčíku a vitamínů C, E a B. Jejich vysoký obsah vlákniny následně detoxikuje tělo, zvyšuje metabolické funkce a podle nových studií také zlepšuje kvalitu pokožky. Lidé, kteří okurkovou dietu vyzkoušeli, říkají, že díky ní zhubli až 3 kila do týdne, což je úctyhodné. 


iZdroj fotografie: Deposit photos

Jaký dietní plán dodržovat

Na snídani si dejte kupříkladu 200 gramů nakrájených okurek a smíchejte je s nízkotučným jogurtem. To střídejte s krajícem chleba a velkým talířem okurkového salátu jakožto přílohou. Na oběd a večeři vyzkoušejte ovocný salát, kdy rozmícháte jednu okurku s jablkem, hrstkou špenátu a zázvorem. Ingredience rozmíchejte v mixéru a následně ozdobte vlašskými ořechy či mandlemi.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Alternativou je kombinace tuňáka s nakrájenými okurkami nebo vařenými vejci a grilovaným bílým masem, nebo samotných 300 gramů ovoce. Čas od času můžete jíst i dvě pečené nebo vařené brambory. Večeři a oběd tak můžete střídat v rámci těchto tří možností a můžete pít neslazený čaj nebo kávu.

Zdroj: Better Me

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (83%) 207 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Tři nečekaná znamení zvěrokruhu, která jsou největšími lháři. Je třeba si na ně dát pozor, a vyhnout se velkému zklamání
Události247
Návrat z dovolené bude jednodušší! Soud zrušil opatření, které nařizuje test na covid před cestou. Má to však výjimku
VědaŽivě
Nedávné masivní výbuchy Etny byly vidět i ve vesmíru. Rozmary sicilské sopky zachytily vesmírné družice
adbz
Koření má magické účinky. Které z nich přitahuje bohatství, zdraví a štěstí? Chutný amulet, jež se vyplatí mít doma