Reklama

Každodenní zvyky s devastujícím dopadem na zdraví jsou mylně považovány za neškodné. Většina lidí nemá tušení, čemu tělo vystavuje

Každý z nás má nějaké zvyky, které nejsou pro tělo příliš dobré či zdravé. Jenže mnohdy ty, které považujeme za „normální“ a neškodné, působí na tělo přesně naopak.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Všichni například víme, že chodit pozdě spát a brzy vstávat, není pro náš organismus vůbec zdravé. Někdy však i od pohledu neškodné zvyky a návyky mohou pro tělo představovat hrozbu. Věděli jste, že se v žádném případě nemá zadržovat kýchání? Nebo, že jste kvůli žvýkání žvýkačky méně soustředění? Zjistěte mnohem více a v ideálním případě se níže uvedených zlozvyků vyvarujte. 

Zadržování kýchání a párátko v zubech

Když zadržíte kýchnutí, trpí tím dýchací systém, cévy v mozku, a v nejhorším případě také jícen. Pokud kýcháte, dýchací cesty se potřebují zbavit cizího tělesa nebo bakterií, které nás mohou ohrozit. Jestliže nekýchnete, vše v těle zůstane. Představte si například zbraň, ze které vystřelíte, ale na konci je uzavřená – exploduje. To se děje i v nose a jícnu. Dokonce existují případy, kdy se jícen tlakem protrhl.  


iZdroj fotografie: Depositphotos

A jak je na tom párátko, které mnoho lidí využívá bezprostředně po jídle? Zubaři přímo nenávidí párátka. Pro sklovinu nepředstavují žádné nebezpečí, ale pro dásně nebezpečná jsou. Jenže, co dělat s jídlem uvíznutým mezi zuby? Naučte se raději používat zubní nit. Není drahá, koupíte ji v každé drogerii, ale je rozhodně bezpečná pro dásně. 

Spaní obličejem na polštáři a louskání semen zuby

Pokud rádi spíte na břiše, obličej pěkně zabořený do polštáře, velmi tím trpí dýchání, krevní oběh, mícha, ale i pleť na obličeji. Jistě je to pohodlná poloha, ale doporučujeme, abyste spali na boku. Jedná se o pozici, kdy je páteř v přirozené poloze, a vás tak nebudí bolest zad se skřípnutým nervem mezi obratli. Také mnoho lékařů varuje, že vrásky způsobené spánkem ve špatné pozici zůstanou konstantní.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Louskáním semen pomocí zubů trpí nejen zuby, ale i žlučník. Ačkoli například slunečnicová semínka jsou velmi zdravá a pro tělo užitečná, na jejich louskání si vyberte jiný předmět. Mnoho zubních lékařů prozradilo, že pozná zuby lidí, kteří takzvaně louskají semínka zuby. Mají je totiž poškozené stejným způsobem. A lidé, kteří mají potíže se žlučníkem, by semínka neměli jíst vůbec. 

Žvýkání a mytí vlasů horkou vodou

Když jste ve stresu, žvýkáte pera, tužky nebo jiné tvrdé předměty? Doporučujeme, abyste přestali, protože si tak ničíte zubní sklovinu. To stejné platí i pro ty z vás, kdo plastové lahve, ořechy a podobné věci otevíráte pomocí zubů. Pokud si poškodíte zubní sklovinu, brzy se vám v zubu či na zubu vytvoří zubní kaz. Přestaňte s tím co nejdříve. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Milujete horkou vodu a umýváte si také tak vlasy? Nedělejte to, protože trpí mozkové cévy. To stejné platí i o sprchování celého těla. Pokud máte sklony k častým závratím nebo bolestem hlavy, vyzkoušejte sprchování horkou vodou nahradit vlažnou vodou. Horká voda také stimuluje funkci mazových žláz na pokožce hlavy, takže vlasy budete mít mnohem dříve mastné.

Zdroj: Brightside, PubMed

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Respirátory v barvě oblečení – dolaďte se konečně k dokonalosti
Události247
Slovenská vláda se přepočítala. Zavedla loterii, pak lockdown, ale očkovací centra jsou úplně prázdná
VědaŽivě
Jak spolehlivé jsou domácí antigenní testy na covid?
adbz
Jak bez námahy a přesto precizně vyčistit vánoční ozdoby, světýlka a umělý stromek. Navraťte letos Vánocům jejich lesk