5 domácích cviků od fyzioterapeuta odhalí skutečný věk vašeho těla. Jste připraveni na pravdu?

Čas je neúprosný. Podléhá mu také lidské tělo a zdraví jako takové. Díky protahovacímu cvičení od fyzioterapeuta Gregoryho Minnise můžete zjistit, jak na tom jste právě vy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když se říká, že člověk je tak starý, jak se sám cítí, některé zákony času se jednoduše zvrátit nedají. Jedním z prvních důkazů stárnutí tak bývá kromě tvorby vrásek naše ohebnost a obratnost, která začíná mírně upadat. Také naše záda jsou mnohem citlivější a snadno tak dochází nejen k bolestem, ale i jiným problémům, které jsou s touto partií spojeny. Existuje ale několik jednoduchých protahovacích cvičení, které vám jasně naznačí, jak na tom jste právě vy.

Výhody protahovacího cvičení

Ačkoliv se to možná nezdá, protahování těla je mnohem důležitější a také užitečnější, než by člověk čekal. Především se totiž jedná o formu zdravého pohybu, díky němuž se protáhnou nejen klouby a vazy, ale i naše svaly. Tělo se tak přirozeně brání proti ztuhlosti a také nadměrnému zkracování svalů či dalším problémům. Jak již však bylo zmíněno, díky protahování můžete rovněž zjistit, jak staří skutečně jste a v jakém stavu je vaše tělo.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spojení rukou za zády

Jedním ze základních protahovacích cvičení je cvik na ramenní kloub. Při něm je pointou spojit ruce za zády, a to dlaněmi k sobě. Dlaně by tak měly být přibližně ve středu zad, mezi lopatkami a prsty rukou směřují směrem nahoru. Pokud cvičení zvládnete bez problémů, můžete být na sebe pyšní. Pokud vám to však příliš nejde, zkuste ruce spojit alespoň konečky prstů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hlava ke kolenům

Dalším známým a stěžejním cvičením v protahování je snaha dotknout se hlavou kolenou. Celý princip však tkví v tom, že vaše nohy musí být naprosto propnuté a rovné a nesmíte křivit záda. V takové poloze se pořádně prohněte a snažte se hlavou nebo obličejem co nejvíce přiblížit kolenům. Rukama mezitím objímejte své kotníky zezadu. Vyzkoušejte, kam až se vaše hlava dostane, a nezoufejte, pokud si nesvedete „políbit“ kolena. Tento cvik chce pro mnohé trochu času.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Záklon v podobě polovičního můstku

Nejspíše mnohým z vás něco říká cvičení, které se běžně nazývá můstek. V této poloze máte na zemi položené pouze chodidla a dlaně a celé tělo je prohnuté břichem nahoru. U polovičního můstku je to však značně jednodušší. Nejdříve začněte tím, že si kleknete, a pokračujte tím, že své ruce položíte na paty a celé tělo prohnete tímto směrem. Nejedná se o náročné provedení, pokud vás však při něm pobolívají záda, asi máte problém.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hlava ke kolenům, ale jinak

Dalším cvičením, při kterém se máte hlavou dotknout kolenou, je cvik na kyčelní kloub. Při tomto protahování bude vaše startovní pozice v sedu na zemi, kdy se podrážkou jedné nohy dotknete stehna té druhé, kterou zároveň budete mít nataženou. Rukama poté uchopíte kotník natažené nohy a pomalu se prohnete tak, aby se vaše hlava dotkla kolene. Měli byste při tom cítit silné pnutí, a to jak v natažené noze, tak i v zádech. Pokud to však svedete, nejste na tom vůbec špatně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Protáhnutí v podobě můstku

Také můstek může mít více možností, jak jej provést, a lze si pod tímto pojmem představit více cvičení. Tím dalším je tedy jednoduchá pozice, kdy stojíte nohama rovně na zemi a pomalu se prohýbáte obličejem směrem k zemi tak, abyste se opírali o dlaně. Ačkoliv se to tak může zdát až příliš snadné, ne každý to svede. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří ano, můžete mít radost.

Jak jste na tom s pohyblivostí a obratností vy?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články