Kombinovaný účinek ricinového oleje a jedlé sody je vhodný k léčbě až 20 chorob. Poradí si s bradavicemi, štípanci i plísněmi

V kosmetickém průmyslu jsou ricinový olej a jedlá soda hojně využívané složky. Dokáží pleť rozjasnit, hydratovat a dokonce napomáhají rychlému hojení drobných poranění.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Možná jste někdy slyšeli výraz synergické působení jednotlivých složek. V praxi to znamená, že účinky jednotlivých složek se pouze nesčítají, ale jejich účinek je mnohonásobně větší, jsou-li použity současně. Takové působení vyvolává i ricinový olej smíchaný s jedlou sodou. Samy o sobě mají tyto složky hojivé a pleti prospěšné vlastnosti, ovšem když se smíchají, jejich vlastnosti se znásobí a vy pozorujete viditelné výsledky takřka okamžitě. Pomohou vám mj. s tmavými skvrnami na pokožce, s hojením modřin, štípanců či s léčbou plísňových infekcí.

Obě složky hojně využívá v kosmetický průmysl

Ricinový olej se získává ze semen skočce obecného (latinsky Ricinus communis) a stejně jako jedlá soda má hojivé a zkrášlující účinky na pleť. Jejich smícháním získáte velmi účinný přípravek pro léčbu různých kožních defektů a onemocnění. Používání obou složek se datuje až do starověkého Egypta, kdy Egypťané používali ricinový olej k ochraně očí před podrážděním a samotná Kleopatra ho údajně používala k rozjasnění očního bělma.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ricinový olej je známý pro své hojivé a hydratační účinky

V novodobé historii je ricinový olej využíván k hydrataci pokožky, výživě vlasových kořínků a při domácí léčbě zácpy. Jedlá soda se zase využívá k detoxikaci, bělení zubů, boji proti akné, nebo k exfoliaci pleti (známější jako peeling). Vzhledem k současným trendům prosazování ekologických a přírodních produktů se v kosmetickém průmyslu ricinový olej a jedlá soda využívají stále častěji. Ricinový olej se používá pro své hydratační účinky, jedlá soda pro vyrovnání pH v čistících produktech.

Zbaví vás bradavic a uleví od štípanců i popálenin

Potýkáte-li se s přemírou mateřských znamének či bradavic, vždy je dobré před jakoukoliv formou domácí léčby celou záležitost konzultovat s lékařem. Obecně nicméně bradavice a mateřská znaménka účinně odstraňuje pasta ze směsi jedlé sody a ricinového oleje. Tu naneste na příslušné místo a ovažte obinadlem. Kůru je vhodné provádět přes noc, přičemž vždy ráno pastu z místa odstraňte. Bradavic a mateřských znamének se zbavíte během 4 – 6 týdnů v závislosti na jejich velikosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Jedlá soda se přidává například do produktů zaměřených na bělení zubní skloviny

Sužují vás komáři? Nebo jste se nedávno popálili či máte jen drobné poranění, které chcete nechat co nejrychleji vyhojit? Na postižené místo pravidelně nanášejte ricinový olej. Obdobně by měla fungovat i jedlá soda smíchaná s teplou vodou, která pomáhá urychlovat proces hojení. Samotný ricinový olej rovněž pomáhá předcházet vzniku strií, neboť udržuje pokožku hydratovanou. S oblibou ho k těmto účelům využívají zejména těhotné ženy. Nicméně při pravidelné aplikaci dokáže ricinový olej (částečně) vyhojit i dříve utvořené strie.

Zesvětlení podpaží, léčba plísňových infekcí a další benefity

Jedlá soda a ricinový olej mají skvělé účinky i při zesvětlování pokožky. Smícháte-li jednu čajovou lžičku jedlé sody s vlažnou vodou, získáte kašovitou hmotu. Tu vtírejte 5 – 10 minut do oblasti podpaží. Po ukončení masáže oblast omyjte vlažnou vodou, osušte a do podpaží vetřete ricinový olej. Jedlá soda funguje jako peeling a pomáhá odstranit zápach, ricinový olej pokožku hydratuje a pomáhá ji zesvětlit. Stejný postup využijete i při eliminaci pigmentových skvrn či jizev po akné.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ricinový olej a jedlá soda pomáhají ulevit od chronického chrapotu

Pasta z jedlé sody smíchané s ricinovým olejem pomáhá s léčbou chronického chrapotu. Naneste směs na oblast krku a několik minut masírujte. Obě složky pomohou chrapot zklidnit a zmírní i napětí hlasivek. Aplikace samotného ricinového oleje pak skvěle funguje při eliminaci plísňových infekcí. Postižené místo si denně potírejte malým množstvím oleje do úplného vyhojení.

Jaký přípravek s ricinovým olejem či s jedlou sodou používáte nejčastěji?

Zdroj: Ambuja

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články