Líný způsob, jak se zbavit nadváhy: Lidé si na tajno posílají recept o 2 ingrediencích, po kterém se prý hubne samo

Líný způsob hubnutí vám údajně pomůže spalovat kalorie, i když nic neděláte, třeba jen sedíte u počítače nebo spíte. Tento koktejl je také prospěšný pro vaše celkové zdraví.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Med a skořice jsou dvě přírodní složky s mnoha blahodárnými účinky na zdraví. Někteří lidé tvrdí, že když se tyto dvě složky zkombinují, mohou vyléčit téměř jakoukoli nemoc. Výživová specialistka Amy Richter RD tvrdí, že obě tyto potraviny jsou užitečné zejména pro zlepšení zdraví srdce a hojení infekcí. Mnoho lidí také věří, že jejich kombinace, spolu s několika dalšími přísadami, zvyšuje bazální metabolismus a výrazně tak usnadňuje hubnutí.

Pozitivní účinky medu a skořice

Zdravotní účinky medu a skořice jsou podobné. Obě suroviny jsou prospěšné například v následujících oblastech:

 • Snižují riziko srdečních onemocnění: Med i skořice pozitivně ovlivňují výši krevního tlaku a hladinu cholesterolu v krvi.
 • Napomáhají hojení ran: Med i skořice mají dobře zdokumentované hojivé vlastnosti, které by mohly pomoci při léčbě kožních infekcí, pokud se směs aplikuje lokálně.
 • Mohou pomoci při léčbě cukrovky: Skořice snižuje hladinu krevního cukru a zvyšuje citlivost na inzulín. Med ovlivňuje hladinu cukru v krvi podstatně méně než cukr.
 • Jsou nabité antioxidanty: Med i skořice jsou vynikajícími zdroji antioxidantů, které jsou zdraví prospěšné.

Koktejl na podporu metabolismu

Zastánci tohoto způsobu hubnutí tvrdí, že funguje velmi spolehlivě a poměrně rychle. Tento koktejl prý zvyšuje bazální metabolismus. Samotné zvýšení bazálního metabolismu vám umožní odstranit nadbytečná kila bez větší námahy. Musíte pouze dodržet několik zásad:

 • Do tohoto nápoje nepřidávejte žádná aromata ani jiné přísady.
 • Bude fungovat pouze tehdy, když ho budete pít vždy jen na lačný žaludek.
 • Po 18. hodině nic nejezte, aby byl váš žaludek před večerní konzumací (kolem 21. hodiny) dostatečně prázdný.
 • Použijte kvalitní ingredience, abyste dosáhli rychlých a konzistentních výsledků.
 • Nepřejídejte se a nejezte sladká a tučná jídla.

Pro výrobu dvou dávek budete potřebovat následující ingredience:

 • 2 lžičky medu
 • 1 lžičku skořice
 • 1 šálek (cca 250-300 ml) vody
 • špetku čerstvě nastrouhaného muškátového oříšku
 • špetku červené pálivé papriky
iZdroj fotografie: Pixabay

Postup přípravy

1) Pokud chcete vyrobit více dávek najednou, vždy dodržujte poměr 1 čajová lžička skořice na 2 čajové lžičky medu a 250-300 ml vody. 

2) Připravte si vodu a přiveďte ji k varu.

3) Všechny přísady (kromě medu) přelijte vroucí vodou. Přikryjte a nechte louhovat, dokud není voda dostatečně teplá na pití.

4) Přidejte med a promíchejte. Nikdy nepřidávejte med do horké vody. Jinak zničíte téměř všechny důležité enzymy i další živiny.

5) Před spaním vypijte 125-150 ml tohoto nápoje.

6) Druhou polovinu uchovávejte v chladničce v uzavřené sklenici nebo láhvi. Ráno po probuzení vypijte 125-150 ml nápoje. Nápoj konzumujte vždy teplý.

7) Po 20 dnech užívání si dejte 10-15 dní pauzu a v případě potřeby kúru zopakujte.

Co na to věda

Přesto, že má tento koktejl mnoho svých zarytých příznivců, jeho účinnost se neopírá o žádný vědecký výzkum. Několik studií sice naznačuje, že nahrazení cukru medem přispívá k menšímu přibírání na váze, ale neexistuje žádný důkaz, že by med a skořice pomáhaly hubnout. Co se týče skořice, četné studie prokázaly, že skořice snižuje hladinu cukru v krvi u osob trpících cukrovkou a také pomáhá předcházet jejímu vzniku, protože zvyšuje citlivost buněk na hormon inzulín a pomáhá přesunu cukru z krve do buněk.

Pokud jste tuto kúru vyzkoušeli, jaké měla výsledky?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články