Zdravé hubnutí díky nízkokalorické dietě. Podpoří odbourání tuku správným způsobem

Mnoho lidí trápí uložený tuk v některých partiích, kterého se nemohou zbavit ani přesto, že často cvičí a jí docela zdravě.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

V takovém případě je potřeba více zaměřit na stravu a odbourání tuku podpořit správným způsobem stravování. Pomoct vám může dodržování nízkokalorické diety.

Jak dieta funguje?

Nízkokalorická dieta je založená na principu vytváření deficitu kalorií. Po dobu diety bude tělo přijímat méně kalorií než jich spaluje, což povede ke spalování uloženého tuku, kterého se přejete zbavit jednou pro vždy. Během diety přijímáte například pouze 1 000 – 1 200 kalorií. Příjem je potřeba nastavit individuálně podle váhy a doporučení lékaře. Základem jsou ale vždy 4 jídla denně sestavená z čerstvé zeleniny a ovoce, zdravých tuků, vlákniny a proteinu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Počítání kalorií jako cesta k dokonalé váze

V kombinaci s pravidelným cvičením by se výsledky měly dostavit do 2-3 týdnů. Během této doby si tělo navíc na nový způsob stravy navykne a mělo by dojít k omezení chuti na nezdravé a vysoce kalorických potravinách. Tato dieta je pro vás vhodná, pokud chcete:

  • snížit hmotnost
  • odstranit uložený tuk
  • nastartovat metabolismus

Potraviny, které byste měli zařadit do jídelníčku

Velmi často jsou doporučovány ovesné vločky. Ty se skvěle hodí na snídani nebo svačinu v podobě kaše s ovocem. Dostatečně vás díky vysokému obsahu vlákniny zasytí. Pár jich můžete nasypat i do řeckého jogurtu, který je druhou doporučovanou potravinou. Je totiž bohatým zdrojem bílkovin, vápníků a celé řady prospěšných vitamínů. K obědu je ideální zeleninová nebo luštěninová polévka. Nahrazení klasického jídla polévkou může snížit příjem kalorií až o 20 %. Dále do jídelníčku zařaďte vajíčka, ryby, chia semínka, všechny druhy luštěnin, občas libové maso a dostatek zeleniny i ovoce.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
S hubnutím je spojena celá řada mýtů

Poraďte se s odborníkem

Nízkokalorická dieta musí být posuzovaná individuálně. Podle vaší hmotnosti, způsobu života i vydané energii během dne. Stejně jako našemu tělu škodí nadbytek kalorií, negativně se projevuje jejich nedostatek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247
Události247
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě
VědaŽivě
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali
adbz
adbz
Netýrejte svého psa procházkami v horkých dnech. Číhá na něj mnohem víc nebezpečí, než si myslíte