Jaké nebezpečí naznačují bezdůvodné modřiny na těle? Upozorňují na symptom, který má dopad na orgány

S modřinami, které jsou způsobeny jakýmkoliv nárazem do tvrdého objektu, se již každý setkal. Co však stojí za těmi bezdůvodnými?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Běžně může nastat situace, kdy zpozorujete na vašem těle menší modřiny, a nemůžete si vzpomenout, jak jste k nim přišli. To se stává nejčastěji ženám, které mají jemnou pokožku. Nevzhlednou reakci může vyvolat i sebemenší těsnější kontakt s tvrdším povrchem. Pokud se ale problém opakuje a nemůžete se jej zbavit, je potřeba vyhledat odbornou pomoc. Může totiž docházet až k poruše srážení krve.

Jakým nemocím možná čelíte

Modřiny jsou vždy výsledkem podkožního krvácení a jejich častější výskyt může naznačit počínající leukémii. Nemoc však také způsobuje přílišnou slabost, letargii, větší sklon k nachlazení, nadměrné hubnutí, krvácení z nosu a výskyt drobných vínových teček pod kůží. Tento stav se ale vyskytuje především u starších lidí. Krevní cévy pod kůží se totiž ztenčují a modřiny se objevují i při malém poškození.

Dalším předpokladem pro tvorbu modřin může být vážné onemocnění zvané hemoragická vaskulitida, které postihuje membrány životně důležitých důležitých orgánů, jako jsou srdce, plíce, mozek, játra a ledviny. Pokud se modřiny objevují pouze na nohou, je pravděpodobné, že dochází k počáteční fázi vývoje křečových žil. V každém případě je důležité vyhledat odbornou pomoc. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mimo tyto případy se modřiny na těle mohou objevit i při nesprávné funkci oběhového systému, při hypertenzi, revmatizmu a při onemocnění ledvin. Stojí také za zmínku, že byl výskyt modřin zaznamenaný i po přenesení infekčního onemocnění.

Nedostatečné množství vitamínů

Za problémem může stát také nedostatek vitamínu C v lidském těle. Ten je obecně velmi důležitý pro naše zdraví. Pokud jej chcete mít v těle dostatek, je potřeba zahrnout do stravy více potravin, které obsahují požadované množství kyseliny askorbové. Mezi ně patří veškeré citrusové plody, rajčata, cibule, ananas a můžete jej získat i z šípků. Další možností jsou doplňky stravy. Nicméně nezapomínejte, že přírodní benefity chemií nenahradíte.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud vám chybí dostatek vitamínu P, můžou modřiny na těle naznačovat nesprávnou funkci endokrinního a centrálního nervového systému. Stačí však začít konzumovat větší množství zeleného čaje, švestky a třešně. Tento vitamín se vyskytuje i v pohance. Obecně je tedy lepší se v případě častého výskytu modřin zaměřit na stravování a doplnění potřebných živin. 

Zdroj: Medical News Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články