Nepříjemná a neustávající bolest zubů má své řešení: Smícháním 2 ingrediencí a jejich aplikováním člověk okamžitě docílí vytoužené úlevy

Bolest zubů je velmi nepříjemná a často člověka zaskočí v době, kdy má zubní lékař právě volno, například o víkendu. V takovém případě si můžete pomoci tímto přípravkem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolest zubů je údajně jednou z nejhorších bolestí na světě, žádná změna polohy vám nepomůže a bolest stále přetrvává. Pokud nechcete užívat plnou hrst léků proti bolesti, připravte si tuto vysoce účinnou směs přírodních složek. Stomatoložka Christine Frank, DDS, vysvětluje, že bolest zubů může mít různé příčiny. Může být způsobena kazy, zlomenými nebo chybějícími zuby, zánětem dásní, zubním kamenem atd. Pokud vás náhle postihla bolest a nemůžete se ihned dostat k zubaři, vyzkoušejte tuto přírodní a velmi účinnou směs.

Směs proti bolesti zubů

Tato směs údajně účinkuje poměrně rychle a spolehlivě. Její účinek je však dočasný, respektive nějakou dobu trvá, než se podaří zánět zklidnit, proto ji budete muset použít opakovaně. Příčinu bolesti však s jistotou určí jen zubní lékař, až tedy budete moci, rozhodně jej vyhledejte, aby se bolest později nevrátila s ještě vyšší intenzitou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Budete potřebovat

  • ½ čajové lžičky mletého hřebíčku
  • ½ čajové lžičky kokosového oleje

Postup

Hřebíček je díky obsahu eugenolu jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků proti bolesti. Kokosový olej díky svým antibakteriálním vlastnostem zabraňuje dalšímu růstu bakterií a zmírňuje zánět. Obě složky důkladně promíchejte v malé misce, a poté pomocí smotaného vatového tamponu nebo čistého zubního kartáčku naneste na bolavé místo. Postup opakujte třikrát denně, abyste se zbavili bolesti zubů a zánětu. 

Směs obsahuje přírodní složky, takže ji můžete používat bezpečně bez jakýchkoli vedlejších účinků. Pokud se vám podaří sehnat organický hřebíčkový olej, můžete použít také 1-2 kapky tohoto oleje. Účinek bude mnohem jistější. Abyste zabránili dalšímu růstu bakterií, po čištění zubů je vždy opláchněte vodou s hřebíčkovým esenciálním olejem. Přidejte 2-3 kapky esenciálního oleje do sklenice vody a vypláchněte si jím ústa.

Kdy navštívit lékaře

Zubního lékaře byste měli navštívit vždy, když vás bolí zuby, pokud vás ale bolest postihne o víkendu či o státním svátku a jedná se o bolest, která nevyžaduje návštěvu pohotovosti, výše zmíněný recept by vám měl pomoci přečkat dobu, dokud nezačne váš lékař opět ordinovat. S návštěvou lékaře neotálejte obzvláště v případě, že se u vás objeví některý z následujících příznaků:

  • horečka
  • potíže s dýcháním nebo polykáním
  • celková bolest, která trvá déle než jeden nebo dva dny
  • otok
  • bolest při kousání
  • abnormálně červené dásně
  • pocit nepříjemné chuti nebo výtok hnisu

Pokud jste tento recept vyzkoušeli, jak účinkoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články