Co vám tělo vzkazuje skrze dlaně: 5 očividných projevů, které mohou značit poruchy krevního oběhu i diabetes

Dlaně vám mohou prozradit mnohé o vašem zdraví. Zde se můžete seznámit s 5 signály, kterými se vás snaží varovat před potenciálním nebezpečím.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vaše tělo se vás často snaží varovat před nebezpečím určitými signály, a to v kterékoliv jeho části. Jak ovšem říká odbornice Jessica Wu, mnoho lidí často nebere některé příznaky vážně (zejména na rukou), protože se dají velmi snadno zaměnit například za neškodné mravenčení či běžnou bolest. Abyste se proto vyhnuli potenciálním problémům, níže se můžete podívat na 5 signálů, kterými se vás vaše dlaně snaží varovat před nebezpečím.  

1) Přílišná únava dlaní 

Pokud jsou vaše dlaně příliš unavené, důvodem může být časté vystavování se namáhavé fyzické práci, která oslabuje nervová zakončení v dlaních. Naštěstí však v tomto případě nemusíte hledat odbornou léčbu – postačí vám chvíli relaxovat, zbavit dlaně napětí a chvíli se vyhýbat stresu.

2) Nedostatek vitamínů v těle  

Nedostatek některých vitaminů (zpravidla vitamínů E, B1, B6 a B12) může způsobit neustupující svědění a brnění dlaní. V takovém případě byste však měli velmi rychle zpozornět, neboť jde o problém, který může mít velmi nebezpečné důsledky na vaše zdraví. S doplněním potřebných živin vám může pomoci například výživový poradce nebo váš praktický lékař.

3) Problémy s páteří

Pokud již delší dobu pociťujete necitlivost prsteníčku a malíčku na vaší levé ruce, mohlo by se vám tím tělo snažit říct, že je něco v nepořádku s vaší páteří. Často jde totiž o důsledek poranění zad, ke kterému mohlo dojít například při zvedání těžkých břemen v posilovně nebo vykonávání těžkých prací. V každém případě byste se však měli v tomto případě poradit se svým praktickým lékařem. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Porucha krevního oběhu 

Necitlivost a tupý pocit ve vašich dlaních, zejména podél přilehlých cév, může odkazovat na potíže s prokrvením dlaní. Tento problém však bývá zpravidla důsledkem poruchy krevního oběhu, což je velmi nebezpečný stav, který byste měli neprodleně řešit se svým praktickým lékařem.

5) Příznak cukrovky 2. typu

Je dobře známo, že mezi časté příznaky cukrovky 2. typu patří necitlivosti, které se nemusí objevit pouze v pažích a nohách, ale také v dlaních. Pokud tedy spolu s tímto příznakem pociťujete také například poruchy vidění nebo máte potřebu často chodit močit, měli byste co nejdříve kontaktovat svého praktického lékaře.

S jakými z výše uvedených příznaků se nejčastěji potýkáte vy? 

Zdroj: TheHealthy

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články