Otravná bolest hlavy? Zapomeňte na klasické prášky, pro okamžitou pomoc existuje nejúčinnější domácí lék - JakZdravě.cz

Otravná bolest hlavy? Zapomeňte na klasické prášky, pro okamžitou pomoc existuje nejúčinnější domácí lék

S bolestí hlavy se již minimálně jedenkrát za život setkal určitě každý. Pomocí několika rychlých triků se jí však můžete zbavit i bez analgetik.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S bolestí hlavy se člověk potýká běžně, ať už každý den nebo jen několikrát do měsíce. Ve všech případech se jedná o nepříjemný stav, který způsobuje u člověka větší agresi a mnohdy i potíže se spánkem. Existují však jednoduché domácí triky, jimiž si můžete okamžitě pomoci od bolesti. Podívejte se na těchto několik způsobů rychlé pomoci a zbavte se bolesti hlavy ihned!
Vybrané domácí léky pro okamžitou pomoc

Prvním jednoduchým způsobem, jak se zbavit bolesti hlavy, je jemné zakousnutí do dřevěné tužky. Napěťové bolesti hlavy se totiž obvykle vyskytují při přetížení čelistních svalů, a pokud se jemně zakousnete do tužky, jedná se o rychlý způsob, jak svaly okamžitě uvolnit. To by vám mělo ulevit od nepříjemné tenze a vrátit se do normálu během několika vteřin. 

Příčinou bolesti vaší hlavy může být nadměrné množství krve nahromaděné v mozku. Pokud si chcete ulevit, vezměte si ledový pytlík nebo cokoliv zmrzlého a přiložte si jej na hlavu. Mezitím napusťte horkou vodu do lavoru a namočte si do něj vaše chodidla. Díky tomu se krev bude hromadit v dolní části těla a uleví se vám.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebo si dejte si mandle. Tento druh ořechů může být kromě skvělé svačinky také přípravkem, který vás zprostí bolesti hlavy. Obsahuje totiž přírodní složky aspirinu, jenž přispívá k správné funkci našeho těla.   

Další možností, která je založena na vědeckých výzkumech, je káva. Například shot espressa s vysokým obsahem kofeinu posiluje efektivitu léků nebo samotné léčby. Pokud jste si již vzali nějaký prášek pomáhající od bolesti, zkuste ještě přidat tělu kofein a ucítíte, jak bolest postupně odchází.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte jógu. Pokud ještě nic nezabralo, můžete vyzkoušet jednoduchou jógovou pozici, kdy si zády lehnete na cvičící podložku a nohy necháte opřené o zeď. Ruce položte na břicho, nebo je nechte odpočívat nad hlavou. Zavřete oči, uvolněte čelisti a zhluboka dýchejte pět až deset minut. 

Jablečný ocet je velmi silný antioxidant, který byste měli zařadit na denní bázi. Pokud je však řeč o zneškodnění bolesti hlavy, konzumujte jednu čajovou lžičku jablečného octa dvakrát denně. Pokud jej nemůžete strávit, přidejte několik lžiček do vody a nechte směs vyvařit. Během toho pak dýchejte vycházející páru, která vám jistě také pomůže. 

Zdroj: The Secrety Umiverse

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Holení odzvonilo, depilace slaví úspěch. Žiletka vosku nedokáže konkurovat, ten udrží sametově hebké nohy několik týdnů
Události247
SMS karantény? Je otázka, kdy zprávu otevřeme a jestli ji vůbec přečteme, říká advokát Bláha
VědaŽivě
Jak se ptáci naučili létat? 3 vycvičení netopýři pomáhají vědcům zjistit, jak ptáci poprvé vzlétli
adbz
Seznam nejdražších psích plemen pro rok 2022: Tibetského mastifa pořídíte i za 42 milionů korun