Odstraňte bradavice banánovou slupkou aneb Možná bizarní, ale lidmi ověřené způsoby, jak se jich zbavit navždy

Bradavice jsou nevzhledný problém, který trápí velkou část světové populace. Odstranit vám je však mohou pomoci tyto snadné přírodní metody.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bradavice trápí lidskou populaci již tisíce let. Nejsou sice nijak nebezpečné, ale jejich přítomnost a vzhled může být velmi nepříjemnou překážkou ve vašem každodenním životě – a to obzvláště v případě, pokud se objeví na citlivém místě. Jak říká odbornice Debra Sullivan, naštěstí existují určité přírodní metody, jak se tohoto nevzhledného problému jednou provždy (a zároveň bezpečně) zbavit. Níže se můžete podívat na ty nejlepší z nich. 

1)    Použijte čajovníkový olej

Čajovníkový, nebo-li tea tree, olej má velmi silný antiseptický účinek, což znamená, že účinně zabíjí veškeré bakterie, které se usadily ve vašem těle. Jednoduše smíchejte několik kapek tohoto oleje se 2 lžičkami vody, směs pořádně promíchejte, a poté jí potřete celou bradavici a nechte uschnout. Metodu opakujte 5-6x denně. 

2)    Vsaďte na propolis

Propolis je přírodní prostředek, který produkují včely, aby chránily své úly před vznikem infekcí. Zároveň však přináší antivirové a antibiotické účinky, které podle řady odborníků pomáhají podporovat imunitu organismu. Jednoduše namažte troškou propolisu postižené místo, překryjte jej vatovým tampónem, a poté zavažte obvazem, aby držel na místě. Toto ošetření opakujte dvakrát denně.

iZdroj fotografie: Pixabay

3)    Antioxidační ricinový olej

Ricinový olej je znám pro své antivirové a silné antioxidační účinky, díky kterým účinně pomáhá zabíjet viry způsobující bradavice. Stejně jako předchozí metody ani tato nevyžaduje žádné profesionální schopnosti – jednoduše přípravek naneste na postižené místo a nechte jej uschnout. Metodu opakujte 2-3x denně. 

4)    Osvědčený jablečný ocet

Jablečný ocet je osvědčený přípravek, který přináší řadu benefitů pro lidské zdraví. Díky své kyselé reakci však také dokáže neutralizovat virové zárodky a ničit tkáně bradavic. Aplikujete jej tak, že do něj namočíte vatový tampón a ten přiložíte na postižené místo (nezapomeňte jej obvázat obvazem, aby držel). Druhý den ráno tampón sundejte a proces opakujte každý večer.  

5)    Blahodárný česnek

Česnek je přírodní antibiotikum, které dokáže díky svým účinkům chránit tělo před viry a plísňovými bakteriemi. Aby vám pomohl v boji proti bradavicím, stačí rozdrtit několik jeho stroužků a směs přiložit na bradavici. Postup opakujte jednou denně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6)    Přírodní peeling jedlou sodou  

Kromě protizánětlivých a antiseptických vlastností působí jedlá soda také jako velmi účinný přírodní peeling, který dokáže vysušit a následně zničit každou bradavici. Připravte si mísu s vodou, přidejte do ní 3-4 polévkové lžíce jedlé sody a do výsledného roztoku namočte postiženou končetinu asi na půl hodiny. Jakmile čas uběhne, nepoužívejte ručník a nechte ruce nebo nohy uschnout přirozeně. Proces opakujte, dokud bradavice nezmizí. 

7)     Banánová slupka

Ano, banánová slupka vám skutečně dokáže pomoci zbavit se otravných bradavic. Důvod je především takový, že obsahuje enzymy, které účinně ničí viry, které je způsobují. Stačí několikrát denně potírat vnitřní stranou banánové slupky postižené místo a výsledky se dostaví již po pár týdnech. 

Jak proti nevzhledným bradavicím bojujete vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články