Se správným dýcháním k pevnému zdraví | JakZdravě.cz

Jasné známky toho, že dýcháte špatně. Neubližujte si a naučte se správný postup, vaše orgány vám poděkují

Pokud špatně dýcháte, mohou se vám některé orgány v těle špatně okysličovat, což má za následek jejich nesprávnou funkci. Naučte se dýchat správně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dýchání je jistě přirozená věc, ale věděli jste, že ne každý ji provádí správně? Někdo dýchá správně a prostřednictvím plic získává tělo dostatek kyslíku. U někoho je to právě naopak, a poté trpí některé životně důležité orgány. Naučte se raději dýchat správně, a to dřív, než bude pozdě. Máme pro vás několik rad, které se vám jistojistě budou hodit. 
Použijte svůj nos na maximum

Samozřejmě, existují dva způsoby, jak dýchat. Jedním z nich je nosem a druhý ústy. Lepší bude zvolit nos, ten totiž dokonce filtruje bakterie z ovzduší, ohřívá a zvlhčuje vzduch, což ústa neumí. Rozumíme, že někdy je zapotřebí dýchat ústy, například z toho důvodu, že cvičíte nebo máte rýmu, ale vždy si pamatujte, že nejlepší dýchání je nosem, protože nosem nepřijímáte chladný a suchý vzduch.  


iZdroj fotografie: Depositphotos

Břicho také hraje prim

Někdy si lidé ani neuvědomují, že dýchají pouze do plic a na břicho zapomínají. Musíme si uvědomit, že právě nad žaludkem se nachází hlavní sval ovlivňující správné dýchání, a to je bránice. Správné dýchání začíná tedy nosem, proudí do žaludku, ten se nafukuje a plíce se začnou plnit vzduchem. Jedná se o jedno z nejúčinnějších dýchání, které dokonale okysličuje tělo.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Cvičit správné dýchání je důležité

Cvičit správné dýchání je důležité zejména u lidí s onemocněním plic, jako je astma nebo chronická obstrukční nemoc (CHOPN). Takže v takových situacích bude rozhodně důležité naučit se správně přijímat kyslík nosem a přenášet jej do břicha. Jedna z lékařek potvrdila, že jedinci, kteří mají potíže s dechem, dýchají špatně a většinou používají jiné svaly, například svaly na krku, ramenou a hrudníku, proto je důležité dýchání trénovat.  


iZdroj fotografie: Depositphotos

Starejte se o své zdraví

Pro udržení zdravé funkce plic je důležité, abyste se pravidelně hýbali, tím své plíce čistíte a bude se vám dokonce lépe dýchat. Nezapomínejte i na stravu, dopřejte si dostatek zeleniny a ovoce. Jednoduše zůstaňte aktivní a fit. Doporučujeme vyhnout se nadýmavému jídlu, které stlačuje bránici a omezuje dýchání. A lidé, kteří trpí chronickým onemocněním plic, by měli pravidelně praktikovat relaxační cviky, aby zůstali v klidu a svůj dech měli pod kontrolou. 


iZdroj fotografie: Pixabay

Nepřemýšlejte tolik nad dýcháním

Následně lékařka prozradila, že mnoho lidí moc přemýšlí nad tím, jak dýchají. Ovšem je třeba si uvědomit, že není potřeba se dechem tolik stresovat, vaše tělo je stavěné na dýchání, dělá to automaticky. Dýchací systém přesně ví, jaká je jeho funkce, a pokud nad tím přestanete přemýšlet, neudusíte se. Přemýšlejte pouze nad tím, jak správně dýchat, jak to provádět. Po čase to pro vás bude samozřejmostí a budete dýchat správně automaticky.

Dýcháte tak, jak byste měli?

Zdroj: Lung

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby