Jak proměnit větrák na výkonnou klimatizaci? Umístěte před něj misku s ledem a ochladíte celou domácnost

Seznamte se s několika zaručenými tipy, jak si zpříjemnit letní vedra. Jde to i bez klimatizace a pomůže vám s tím příroda.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Letní teploty se šplhají nahoru, zatímco zásoba naší energie v tomto počasí značně klesá. Pokud nejste majiteli domácí klimatizace, je vám nejspíše horko úplně všude. A to doma, v práci, v tramvaji a možná i v autě. Máme pro vás několik řešení, jak si s horkem poradit a ochladit tělo. Pak svůj i tak náročný den zvládnete mnohem lépe. Podívejte se na několik tipů, které vám pomohou. 

Použijte kouzlo vody

Pokud máte doma běžný pokojový ventilátor, který nestačí, zkuste použít následující trik. Je docela možné, že bude mít podobný efekt jako právě klimatizace. Běžný ventilátor vám vzduch neochladí, ale jen jej rozvíří. Díky proudu vzduchu pak máte pocit, že je vám chladněji. Ochladit vzduch ventilátorem ale zvládnete taky. Stačí před něj umístit kbelík nebo misku s ledem. Přístroj pak ledem ochlazený vzduch snadno rozproudí po místnosti. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vodu můžete použít i v kapalném skupenství. Pokud si její proud pustíte na chvíli na pulsní body, vyvolá to ve vašem těle vetší pocit chladu. Nejpraktičtější je pak pulsní bod na zápěstí, kde vedou takzvané arteriální pulzní body. V nich se cévy více přibližují ke kůži. Když na ně pustíte studenou vodu a nějakou chvíli počkáte, ochladí se vám tak celé krevní řečiště. Tento fígl vám obzvláště pomůže, pokud máte potíže s usínáním. Můžete si před spánkem ochladit i chodidla. 

Pomůže vám čarovná příroda

Éterické oleje se používají s velkou oblibou snad na vše – od aromaterapie až po úklid domu. Umí dodat chladivý pocit a rovněž zklidnit mysl nebo navodit příjemnou atmosféru. Pocit ochlazení mohou vyvolat oleje, jako je mátový nebo tea tree olej. Pro aplikaci na pokožku dejte jednu kapku éterického oleje do přibližně jedné až dvou polévkových lžic kokosového. Důkladně zamíchejte a natřete na zátylek a pulsní body. Kapku mátového nebo čajovníkového oleje můžete kápnout i do rozprašovače s vodou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rovněž vám k ochlazení může dopomoci jídlo. V parném letním dni nemáme příliš chuť na hutné omáčky či polévky, ale spíše na lehkou stravu. Tělo nám tak přirozeně dává signál, jak se můžeme v tropickém horku ochladit. Vhodné je konzumovat zejména vodnaté ovoce a zeleninu, jako jsou melouny, pomeranče, okurky nebo papriky. Pokud si dáváte k jídlu v létě salát, snažte se dbát na to, aby byl v kombinaci s bílkovinami. Vyzkoušejte například bílé maso nebo luštěniny. Pomůže vám to udržet stabilní hladinu cukru v krvi. 

Zdroj: Prevention

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247
Události247
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě
VědaŽivě
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali
adbz
adbz
Netýrejte svého psa procházkami v horkých dnech. Číhá na něj mnohem víc nebezpečí, než si myslíte