Jak se zbavit neustále se vracejícího oparu během 10 minut? K léčbě bohatě stačí jeden stroužek česneku

Opary na rtech mohou způsobovat nepříjemnou bolest a dokáží nepěkně narušit vzhled vašeho obličeje. Zbavte se jich pomocí tohoto snadného triku.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Pokud se vám na rtech již někdy udělal opar, jistě víte, jak nepříjemnou bolest může tato nákaza s nevzhlednými rysy způsobit. Přestože nejde o nic závažného, mnozí lidé se snaží neustále hledat způsoby, kterými by si od oparů ulevili nebo je úplně odstranili – to však podle odbornice Jenneh Rishe není úplně nutné, neboť po několika dnech odezní samy od sebe. Abyste však nemuseli příliš dlouho trpět, existuje trik, který ústup viru urychlí. 

Nákaza na celý život 

Opar na rtech je důsledek virové nákazy, kterou člověk může chytit téměř po celý život. Většinou se toto onemocnění projevuje malými bolavými puchýřky, které v sobě nesou tekutinu, tudíž kromě nepříjemné bolesti bude trpět i vzhled vašeho obličeje. A přestože opary po několika dnech samy od sebe odezní, mnoho lidí neví, že se ve skutečnosti infikované místo nevyléčilo – virus zůstane v nervové tkáni a čas od času se opět objeví. 

Dá se tedy říci, že pokud se na vašich rtech objevil opar, nákazy se již pravděpodobně nikdy nezbavíte. Tento typ infekce se mimo jiné šíří intimním nebo blízkým osobním kontaktem s nakaženou osobou – většinou se infekce přenáší líbáním nebo sdílením předmětů, které přichází do kontaktu s infikovanou oblastí druhé osoby, a to včetně ručníků, šálků a skleniček nebo příborů. 

Osvědčený trik s česnekem 

Pokud se virem nakazíte, nejprve budete pociťovat svědění na rtech a kůži kolem úst, poté ve stejné oblasti nastává pálení nebo mravenčení a nakonec se objeví jeden nebo několik menších puchýřů, které kromě toho, že nepěkně naruší vzhled vašeho obličeje, mohou být také velmi bolestivé. Opary většinou odezní samy od sebe, ovšem až po několika dnech nebo v některých případech dokonce týdnech. Abyste se jich však zbavili co nejdříve, můžete vyzkoušet osvědčený domácí trik s česnekem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Postačí vám k tomu pouze jeden stroužek česneku – ten jednoduše oloupejte a nasekejte na menší kousky nebo nastrouhejte. Kousky česneku následně naneste na vatový tampon, který důkladně přitlačíte na opar. Vyčkejte deset minut, poté postižené místo opláchněte teplou vodou. Pokud je opar velký, můžete postup opakovat několikrát. Jestliže jste na česnek alergičtí, rozhodně se o tomto triku poraďte se svým lékařem. 

Jaké triky používáte pro léčení oparů vy? 

Zdroj: MedicalNewsToday

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Kvůli vysokému tlaku a cholesterolu musela změnit životní styl. Ve svých 76 letech má lepší postavu než kdejaká třicítka
Události247
Události247
Stát přidá důchodcům za každé vychované dítě 500 korun, pouze ale jednomu z rodičů. Odborníci očekávají soudní tahanice
VědaŽivě
VědaŽivě
Co říkají Mormoni o stvoření světa a na čem jsou jejich teorie o vzniku založeny
adbz
adbz
Jak v obchodě vybrat ten nejlepší meloun? Řiďte se jednoduchým pravidlem a už nikdy neodnesete zkažený či nedozrálý kus