Fouknu si na palec a hned je mi líp: Stimulace správných bodů na těle odstraní bolest všeho druhu. Zní zvláštně, ale fungují

Stimulace některých bodů na vašem těle je jedinečný způsob, jak si ulevit od běžných zdravotních potíží. Zde najdete seznam nejužitečnějších možností.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidská těla jsou skutečnou záhadou a ani sama věda nedokáže odpovědět na všechny otázky související s jejich životními funkcemi. Dobrou zprávou podle lékařky Debra Rose Wilson však je, že právě díky některým poznatkům současné doby vědci odhalili zajímavé způsoby, jak si stimulováním určitého místa ulevit od bolestí, stresu nebo jiných potíží. Níže se proto můžete seznámit s jednoduchými triky, které vám pomohou přirozeně ulevit od běžných problémů. 

1) Zklidnění škrábání v krku

Pokud vás poslední dny škrábe v krku, nejlepší způsob, jak si můžete ulevit, je poškrábat se v uchu. Když jsou totiž nervy v této části těla stimulovány, vytvoří se v krku reflex, který může způsobit svalovou křeč, která zmírní šimrání. Samozřejmě také nezapomeňte na teplý horký čaj nebo kloktání solného roztoku.

2) Úleva od stresu

Stres, úzkost a únava patří mezi nejčastější problémy současné doby. Pokud si od nich chcete ulevit, stačí, když si do obličeje stříknete ledovou vodu a zadržíte přitom dech – ledová síla naláká váš mozek, aby spustil tzv. „potápěčský reflex“, který pomáhá tělu lépe využívat kyslík, což vás opět dostane do klidu. Stejně tak můžete vypít sklenici studené vody, která vám poskytne podobný účinek. 

iZdroj fotografie: iStock

3) Ucpaný nos

Sami pravděpodobně víte, že mít ucpaný nos je ta nejhorší věc na světě. Pokud se problému chcete zbavit, přitiskněte si jazyk k hornímu patru, ukazováčky přitiskněte k obočí a vytvořte na tato místa jemný tlak. Poté se každých 20 sekund zhluboka nadechněte, dokud se všechen nahromaděný hlen neuvolní.

4) Už žádné puchýře při popálení

Popáleniny mohou být často velmi bolestivé. Pokud se ovšem chcete vyhnout vzniku puchýřků, nepokládejte na postižená místa ledové obklady. Stačí, když na podrážděné místo přitisknete polštářky prstů – tímto způsobem oddálíte obnovení normální tělesné teploty v dané části a nebudete se muset později potýkat s nepříjemnými puchýři. Vaše kůže se navíc bude přirozeně hojit a nevzniknou žádné jizvy. 

5) Okamžitá úleva od bolesti zubů

Bolest zubů je nepříjemný problém, který vám dokáže velmi snadno pokazit den. Jakmile proto ucítíte, že na vás přichází, přiložte si na hřbet ruky ledový obklad a třete jej tam a zpět o oblast mezi ukazováčkem a palcem. Tato část ruky je totiž plná nervových drah, které přenášejí signály bolesti z obličeje a rukou do mozku – chladná teplota však tyto signály zablokuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Zbavte se nervozity

Pokud hledáte způsob, jak se zbavit přílišné nervozity, tento trik je pro vás jako dělaný. Stačí, když si fouknete na svůj palec – ano, čtete správně. Tímto způsobem totiž opravíte své dýchání a ovládnete bloudivý nerv, což vám pomůže zpomalit váš srdečný tep a v důsledku vás uklidnit. 

7) Ulevte si od migrény během několika vteřin

Nemusíte platit za drahé léky, abyste se zbavili bolesti hlavy a migrén. Pokud vás tyto problémy trápí, stačí zmáčknout prostor mezi palcem a ukazováčkem střídavě na obou rukách – vyvíjejte mírný tlak a držte po dobu 2 minut na každé straně nebo ještě lépe dělejte krouživé pohyby. Tato starobylá technika zlepší průtok krve do hlavy a krku a uvolní veškerou zablokovanou energii. 

Jak se tyto tipy osvědčily vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články