Kdysi byla v každé domácnosti, teď už se o ní mnoho neví: Mastička za pár korun má doslova milionové účinky

Tuto užitečnou mastičku za pár korun měl kdysi doma každý. Přestože nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví, stala se z ní dnes pouhá vzpomínka.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tygří mast byla kdysi velmi oblíbeným produktem, který nechyběl snad v žádné české domácnosti. V současné době se však na ní téměř zapomnělo – a to přesto, že ji stále pořídíte za pár korun, a to téměř v každé lékárně či specializovaném obchodě. Aplikace tohoto skvělého přípravu nabízí řadu užitečných zdravotních vlastností, jako je například úleva od bolesti hlavy, nevolnosti z pohybu nebo zahřátí studených rukou a nohou. To především díky tomu, že obsahuje řadu účinných éterických látek, které ocení každé tělo. 

Stará čínská receptura 

Tygří mast pochází z daleké Asie, kde je běžným produktem, a již po staletí se vyrábí podle ověřené receptury z tradiční čínské medicíny – dokonce si zde získala název „zlato předávané staletími čínskými otci“ a mnozí ji považují za skutečný všelék proti řadě neduhů a onemocnění. Důvodem je především skutečnost, že obsahuje hojné množství éterických látek, a to zejména z hřebíčku, skořicové silice, mentolu, kafru a dalších účinných přírodních léčiv.

Starověkou čínskou recepturu obsaženou v malé dózičce přitom seženete za pár korun i dnes a pro získání pozitivních účinků stačí jemně potřít místo, kde vás trápí bolesti nebo jiné nepříjemné problémy. Je ovšem důležité poznamenat, že lze toto skvělé přírodní léčivo použít pouze zevně, nikoliv vnitřně. Existuje však řada možných využití, které můžete na sobě vyzkoušet, a to: 

Tygří mast na ucpaný nos a studené ruce 

Pokud vás zastihla nepříjemná rýma a máte ucpaný nos, který vám ani nedovolí pořádně se vyspat, namažte si oblast pod nosem trochou účinné tygří masti. Obsažené éterické oleje vám pomohou okamžitě vyčistit zanesené dýchací cesty a uvolnit hlen – berte však na vědomí, že to může ze začátku trošku pálit. Mastička vám dokáže pomoci také v případě, pokud vám prochladnou ruce nebo nohy – stačí si je natřít a poté chvíli masírovat. Důvodem je především skutečnost, že její aplikace zrychluje krevní oběh a zahřívá pokožku.

Ucpaný nos - detail iZdroj fotografie: Depositphotos
Tygří mast účinně léčí ucpaný nos a rýmu

Proti bolesti hlavy a nevolnosti z pohybu  

Použití tygří mastičky je také skvělý způsob, jak se zbavit bolesti hlavy – v takovém případě ji naneste přímo na spánky a na oblast nad nosem (uprostřed čela). Během několika vteřin začnete pociťovat příjemnou úlevu a klid v mysli. Dalším skvělým přínosem je zmírnění nevolnosti z pohybu – pokud jste tedy v autobuse a dělá se vám špatně, přivoňte si k mastičce a brzy vám bude opět dobře. To opět díky esenciálním olejům, které poskytují pocit úlevy a tlumí nevolnost

Odpuzuje hmyz

Zejména během léta vás může často otravovat nepříjemný hmyz. Abyste jej odehnali, nemusíte si kupovat drahé produkty plné chemikálií – skvěle vám dokáže pomoci levná tygří mast. Stačí nechat nádobku odšroubovanou na místě, kde jste otravné vetřelce viděli, a už se tam nikdy neobjeví. Kromě toho vám také pomůže v případě, pokud vás štípne komár. Místo si neškrábejte, ale naneste na něj trošku mastičky, která utlumí svědění a bolest.

Tajemství tygří mastičky 

Tygří mast obsahuje podstatné množství přírodních složek, které v kombinaci působí mnohem účinněji než kdejaká komerční léčiva. Jedná se především o: 

  • kafr
  • mentol
  • hřebíčkový olej
  • eukalyptový olej
  • peprmintový olej
  • parafín
  • vazelínu

Jak často používáte tygří mast vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články