Dejte sbohem celulitidě, potřeba je jen směs ze 3 levných surovin

Celulitida dokáže potrápit mnoho žen. Cesta za krásou bývá obtížná, ale existuje domácí přípravek, který vám pomůže dostat pokožku do normálu.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hrudky tuku na břiše, stehnech, rukou nebo hýždích jsou velkým estetickým problémem, se kterým se potýká mnoho žen. Říká se jim celulitida a může se objevit nezávisle na věku nebo váze. Zbavit se celulitidy bývá velmi obtížné. Podle lidových rad existuje jedno účinné řešení, které vám pomůže dosáhnout téměř dokonalého těla.

Tajná zbraň proti celulitidě

Onou zázračnou surovinou, která vrací krásu pokožce, je obyčejná káva s kofeinem. Pomáhá snižovat otoky kolem tukových buněk, takže pokožka bude vypadat mnohem hladší. Musíte ji vydržet používat každý den po několik týdnů, ovšem výsledky vám vženou spokojený úsměv na tvář. A aby byl výsledek ještě lepší, podpořte péči o pokožku zdravou stravou.

Recept proti celulitidě

K léčbě celulitidy potřebujete jen tři obyčejné složky. Výroba i aplikace je nesmírně jednoduchá.

Co budete potřebovat?

  • 1 díl krystalového cukru
  • 1 díl kávové usazeniny (káva musí obsahovat kofein)
  • 1 díl olivového oleje

Olivový olej se používá k tomu, aby výsledná pasta měla lepší konzistenci. Pokud by se vám nedařilo dosáhnout správné hustoty, můžete použít oleje méně a přidat kapánek vody.

Postup přípravy pasty:

  1. Vložte všechny přísady do mixéru a rozmixujte je, abyste získali hladkou směs.
  2. Výslednou pastu nalijte do nádoby s víčkem, aby se vám dobře používala.

Aplikace a dávkování:

Před aplikací pasty se umyjte. Nesušte se, naneste pastu na postižená místa a vmasírujte krouživými pohyby do kůže. Masírujte zhruba 10 minut, potom opláchněte vodou a důkladně se osušte. Takto postupujte každý den, nejméně ale dvakrát týdně. Rozdíl se ukáže již po prvních dvou týdnech.

Žena mazající si stehno kávovou sedlinou iZdroj fotografie: Freepik

Proč je tato pasta účinná?

Kofein pomáhá zmírňovat otok. Cukr působí v pastě jako jemný peeling, který odstraňuje odumřelé kožní buňky. Olivový olej usnadňuje aplikaci, vyhlazuje a hydratuje kůži. Kávové masáže mají antioxidační účinky, zlepšují prokrvení kůže a pokožka je po nich krásně pevná a hebká. Důležité je také pokožku nezatěžovat a naučit se o ni správně pečovat.

Jaké prostředky pomáhají bojovat proti celulitidě vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články