Bloger zcela opustil kofein. Co se následně změnilo?

Pijete kávu každý den? Muž se rozhodl s pravidelnou konzumací přestat. Dopady rozhodnutí na jeho zdraví jsou šokující

Od určitého okamžiku se tento muž vyhýbá jakémukoliv kofeinu, předtím byl však schopen vypít několik šálků kávy za den.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Možná také znáte ten pocit, že potřebujete něčím „nakopnout“, a první věc, po které sáhnete, je šálek kávy, černého čaje nebo u mladších čtenářů plechovka energetického nápoje. Takový rituál provozoval i tento muž, ten však pil po dlouhou dobu několik šálků kávy denně. Jednoho dne se rozhodl skončit. Podle jeho tvrzení mu tento krok zcela změnil život.
Proč se rozhodl přestat?

Tento muž se měl podle jeho slov stát závislým na kofeinu během studia na vysoké škole, kdy měl vskutku nabytý program. Kromě učení samotného měl další povinnosti, práci a spoustu koníčků, jako je třeba tanec, kterému se věnoval 4x týdně. Po všech svých volnočasových aktivitách se do ranních hodin věnoval škole, což mu umožňovala právě pravidelná konzumace kávy.

iZdroj fotografie: Unsplash

Díky enormnímu množství kofeinu dokázal studovat celou noc až do ranních hodin.

Aby byl stále připraven, pořídil si kávovar. Ráno si připravil několik šálků, které v průběhu dne popíjel. Každý den vypil minimálně 2 kávy – po snídani a v průběhu odpoledne. Nakonec to zašlo až tak daleko, že se u mladíka začaly projevovat stavy úzkosti střídané panickými záchvaty. Dlouhou dobu přežíval jen díky pomoci psychologa, rozhodl se však zbavit svých potíží nadobro.

Jak přestal být závislým na kofeinu?

Jedním z faktorů měla být připravovaná operace, z níž byl ještě více vystresován, a tak snížil svůj příjem na 1 šálek kávy za den. Po vypití svého nápoje na sobě pozoroval zvýšenou úzkost, která však postupně opadala spolu s účinky kofeinu. I přes to, že jeho srdce po kávě bušilo jako o závod, on se vevnitř cítil unavený, nesoustředěný a jako bez života. Rozhodl se proto přestat úplně.

iZdroj fotografie: Unsplash

Dnes, pokud se muž cítí unavený, se jde vyspat. Namísto kávy raději sáhne po bylinkovém čaji.

Do několika týdnů od doby, kdy přestal pít tolik kávy, se mladík cítil výrazně lépe. Úzkost ustoupila, po spánku se cítí opravdu odpočatý, dokáže se lépe soustředit a po celý den se cítí nabitý energií. Ráno už nepotřebuje ničím povzbudit do dalšího dne. Pokud zatouží po teplém nápoji, raději sáhne po bylinkovém čaji.

Zdroj: WebMD

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Respirátory v barvě oblečení – dolaďte se konečně k dokonalosti
Události247
Slovenská vláda se přepočítala. Zavedla loterii, pak lockdown, ale očkovací centra jsou úplně prázdná
VědaŽivě
Jak spolehlivé jsou domácí antigenní testy na covid?
adbz
Jak bez námahy a přesto precizně vyčistit vánoční ozdoby, světýlka a umělý stromek. Navraťte letos Vánocům jejich lesk