Vodorovné vrásky na krku mohou znamenat „textový krk“ i problém s kostmi. Jak kůži navrátit původní vzhled a předcházet jim?

Nevzhledné vrásky na krku se mohou objevit stejně tak rychle, jako ty kolem úst nebo očí. Toto jsou způsoby, které vám je pomohou zmírnit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nevzhledné vrásky se mohou objevit na vašem krku stejně tak, jako na vašem čele, kolem úst nebo očí. Přestože jde podle odbornice Cynthia Cobb o přirozenou součást stárnutí, některé faktory, včetně kouření nebo dlouhodobého vystavování se ultrafialovému záření, je mohou ještě více zhoršit. Naštěstí však existují také metody, které vám je pomohou účinně odstranit, nebo alespoň zmírnit.  

Neberte prevenci na lehkou váhu

Krk je často opomíjenou částí těla, na které se mohou objevit vrásky stejně tak, jako na vašem obličeji. Pokud se však chcete těchto nevzhledných známek stárnutí zbavit, měli byste prvně začít s řádnou prevencí – tou je především používání dostatku opalovacího krému, protože často je to právě vystavování se slunečnímu záření bez ochrany, které vrásky způsobuje.

Stejně tak však může být na vině genetika, která hraje opravdu velkou roli v tom, jak a kdy vaše pleť stárne, nebo časté opakování některých pohybů, včetně neustálého mžourání nebo dívání se do telefonu. A jak tedy vrásky účinně redukovat a předcházet jim? 

Používejte opalovací krém

Pravidelné používání opalovacího krému může velmi účinně zpomalit nevzhledné známky stárnutí pleti. Kromě toho jde také o prostředek, který vás chrání před vznikem rakoviny kůže a samozřejmě případným popálením. Používat byste jej měli zejména v létě, kdy sílu slunce pociťujeme zpravidla nejvíce, ovšem neměli byste na něj zapomínat ani v zimě.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyhněte se kouření nebo přestaňte 

Kouření je jednou z nejčastějších příčin předčasného stárnutí – tabákový kouř poškozuje tvorbu kolagenu a nikotin způsobuje zužování cév, což znamená, že se pokožce dostává mnohem méně kyslíku. V důsledku tak může kůže vypadat starší a mnohem více vrásčitější.  

Dbejte na to, jak držíte telefon

Všechny vrásky jsou částečně způsobeny určitými opakovanými pohyby – proto se například lidem, kteří kouří, tvoří vrásky kolem úst. Stejně tak je tomu však u neustálého dívání se do telefonu, které může velmi snadno urychlit tvorbu vrásek na krku. Tomuto vlivu se potom říká „textový krk“. Až tedy budete příště používat telefon, zkuste ho mít raději před obličejem a dívat se přímo do něj.

Vyzkoušejte sérum s vitamínem C

Vitamín C má skvělé antioxidační vlastnosti, které ocení nejen váš organismus, ale také vaše pokožka. Sérum s tímto vitamínem pro zevnější aplikaci můžete zakoupit na internetu nebo ve větších lékárnách. Dejte si však pozor, abyste jej nepoužili příliš a naopak si neuškodili.  

iZdroj fotografie: Freepik

Nezapomínejte na správnou hydrataci

Lidé během aplikace hydratačních krémů často zapomínají na svůj krk. Pokud se však chcete zbavit nevzhledných vrásek na této části těla, rozhodně byste ji měli věnovat stejnou pozornost, jako věnujete svému obličeji. Hledejte především prostředky s bohatým obsahem kyseliny hyaluronové. 

Vyzkoušejte retinoidní krém

Retinoidy se získávají z určitých druhů vitamínů a v současné době jsou jednou z nejvíce studovaných a zmiňovaných složek proti stárnutí. Berte však na vědomí, že byste měli jejich používání konzultovat s odborníkem, neboť by vám při nevhodné manipulaci mohly spíše uškodit. 

Jak pečujete o svůj krk vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy