Anýz jako náhrada drahých procedur k vyhlazení vrásek. S šálkem vody vytvoří přírodní omlazující odvar

Pokud vás obtěžuje předčasný vznik vrásek, zaměřte se na jejich prevenci. Může vám v tom pomoci oplach z jedné rostliny. Jeho příprava je finančně i časově nenáročná.

i Zdroj fotografie: OttawaAC / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mnoho lidí, především pak žen, trápí stárnoucí pleť s viditelnými vráskami. Ačkoliv se jedná o naprosto přirozený jev, snaží se tomu zabránit. Stárnutí a s ním spojeným znakům ale nelze zcela zamezit, nicméně používáním různých krémů, sér a oplachů můžete významně zpomalit přibývání nových vrásek. V kosmetických salonech a na estetických klinikách lze vrásky zmírnit či odstranit, to ale většinou obnáší aplikaci chemických látek přímo do kůže nebo použití invazivních přístrojů, vysvětluje zdravotní sestra Cynthia Cobb.

Oplach pleti

Výskyt a viditelnost vrásek lze zmírnit i oplachem připraveným z jediné ingredience, která má schopnost pleť vypnout a navíc působí antimikrobiálně a protizánětlivě. K přípravě oplachu budete potřebovat hrst anýzových semínek a šálek vody. Vložte společně do hrnce a přiveďte k varu. Poté nechte 20 minut jen mírně pobublávat a odstavte. Po vychladnutí a přecezení používejte ráno a večer jako oplach na vyčištěnou pleť. Mezi používáním uchovávejte v chladu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Prevence vrásek

Zahlazování již vzniklých vrásek je mnohem obtížnější než jim předcházet. Nejlepší prevencí jejich vzniku je zdravý životní styl s omezením faktorů, které zrychlují jejich přibývání na kůži. To znamená nekouřit, nevystavovat se nadměrně slunci nebo používat adekvátní sluneční ochranu, vyhnout se opakovanému extrémnímu hubnutí a přibývání na váze, naučit se efektivně odbourávat stres, dostatečně spát a omezit konzumaci vysoce průmyslově zpracovaných potravin.

Další tipy pro vyhlazení pleti

Pro vyhlazení pleti se doporučuje cvičení obličejové jógy. Nebylo ale dokázáno, že by tato metoda mohla navrátit pleti mladistvý vzhled. Další propagovanou metodou je užívání kolagenových doplňků. Ani ty pravděpodobně nemají schopnost vrátit pleti původní vzhled. Mohou ale pomoci v prevenci a zpomalit přibývání nových vrásek. Naprostým základem pro vyhlazení pleti je hydratovaná pokožka, proto byste měli dbát na dostatečný příjem vody. Regeneraci pokožky můžete podpořit oplachem z dalších bylin, jako je například měsíček lékařský nebo třezalka.

Znáte nějaký jiný přírodní způsob proti vzniku vrásek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Plchová

Zobrazit další články