Proč je teplá a vlažná voda zdravější než studená? Pro tělo je přirozeným lékem a podporuje chod organismu - JakZdravě.cz

Proč je teplá a vlažná voda zdravější než studená? Pro tělo je přirozeným lékem a podporuje chod organismu

Voda je základem pro náš život. Často se bavíme o tom, zda je pro nás lepší konzumace studené nebo teplé vody. Kde je tedy pravda?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Již dlouho je známo, že voda je pro člověka zdrojem života a energie. Neméně důležitá je ale i teplota pitné vody, protože lékaři říkají, že byste se měli vyvarovat studené variantě, která má špatný vliv na naše zdraví. Kazí zubní sklovinu, snižuje imunitu, zhoršuje onemocnění hrdla, způsobuje otoky a dokonce i ospalost. Z lékařského hlediska je užitečnější voda teplá. Přečtěte si tedy o jejích největších výhodách.
Vlastnosti teplé vody

Zlepšuje metabolismus –⁠ pití teplé vody má velmi příznivý účinek na trávení potravin a urychluje vylučování toxinů z těla. Doporučuje se pít s citronem nebo zázvorem, které ji kromě chuti obohatí také o vitaminy a antioxidanty. Taková směs pak bude zdrojem pro boj s mikroby a pomůže zvýšit imunitu. Je ale důležité nepít vodu během jídla nebo bezprostředně po něm. Tím jí zamezíme v narušování trávení, protože pokud by se dostala do střev, naředila by tam potřebné enzymy.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Podporuje správné trávení jídla –⁠ sklenice teplé vody před jídlem pomáhá vyplavovat nežádoucí toxiny z našeho organismu. Proces trávení pak probíhá přirozeně, kdy žaludek produkuje enzymy, voda zředí žaludeční šťávu, sníží kyselost a zlepší trávení jídla. Studená voda naopak proces trávení zpomaluje, dá se říci, že zamrazí tuky z potravy na střevních stěnách, a tím zamezí jejich vylučování.

Normalizuje funkci střev –⁠ nedostatek vody často vede k zažívacím problémům. Pokud budete konzumovat teplou variantu namísto studené, vyrovnáte tak stagnaci jídla ve střevech. Nejen, že vyloučí toxiny z našeho organismu, ale také pomůže znovu zahájit správnou funkci střev.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Bojuje proti nachlazení – teplá voda může být pomocníkem při nachlazení a různých dalších nemocích. Bojuje totiž s otoky a ucpáním nosu, snižuje nepříjemný kašel i objem hlenu a postará se o jeho odtok. Pokud ji při nemoci budete konzumovat s medem, skvěle vám pomůže potlačit kašel a další nepříjemné příznaky. Bylo prokázáno, že nemá žádné vedlejší účinky, a tak z ní naše tělo pouze benefituje. Je tedy dobré takto denně vypít 2-3 litry vody. Nezapomeňte však, že tekutiny musíte doplňovat stále. Dehydratace se totiž hned ze začátku neprokazuje žízní. 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby