Už nikdy nepůjdete spát s mokrými vlasy. Škodí to nejen jim, ale celkovému zdraví. Bakterie se šíří jak o závod

Spánek s mokrými vlasy může ovlivnit kvalitu vašeho spánku, ale i zdraví vaší pokožky nebo kvalitu vlasů. Proto si rozmyslete, jestli není lepší si vlasy vždy vysušit fénem.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Mnoho lidí, zejména žen, má zvyk si večer omýt vlasy a jít spát bez toho, aniž by si je vyfénovali. To má ale mnoho vedlejších účinků na lidský organismus. Až zjistíte, co vše to může způsobit, jistě si začnete umývat hlavu ráno a změníte všechny své návyky.

1. Podráždění pokožky hlavy

Svědí vás pokožka hlavy, vystřídali jste mnoho produktů a šampónů, ale nemůžete se toho zbavit? Příčinou může být právě to, že spíte s mokrými vlasy. Lupy se také velmi často vytvoří právě tehdy, když spíte na vlhkém polštáři. Navíc vlhko a teplo vytváří dokonalé prostředí pro šíření bakterií, které můžou napadnout i pokožku hlavy.

iZdroj fotografie: Pexels

2. Vlasy budou zacuchané

Mokré vlasy jsou velmi křehké, a pokud se s nimi vydáte do postele ke spánku, během noci se do sebe zamotají a ráno se budou velmi těžko rozčesávat. Navíc se mohou zbytečně poškodit a vám zabere hodně času, než své neukázněné vlasy upravíte.

3. Může vás bolet hlava

Pokud půjdete spát s mokrou hlavou, je velmi pravděpodobné, že se ráno vzbudíte a bude vás bolet. Odborníci zjistili, že spaní s mokrými vlasy snižuje teplotu těla, a to způsobuje bolest hlavy, protože se vaše tělo snaží ji zahřát. Pokud budete spát s vlasy zabalenými v ručníku, může se kvalita vašeho spánku velice zhoršit, budete se často budit, protože vám bude ručník překážet. Takže ani to není vhodné řešení.

iZdroj fotografie: Pexels

4. Vlasy ztratí na objemu

Slabé vlasy jsou jemné a splihlé, a pokud jsou mokré a vy je před spaním nevysušíte, snadno tak ještě více ztratí na objemu, který těžko získáte zpět. Pokud tedy chcete mít vlasy nadýchané, změňte své návyky a vaše vlasy zůstanou krásně načechrané.

5. Vlasy budou kudrnaté

Spánek s mokrými vlasy může ovlivnit vaše zdraví, ale i kvalitu a podobu vašich vlasů. Ve spánku se vlasy třou o polštář, a to může způsobit, že se stanou kudrnaté. Pokud si je před spaním vyfénujete, ušetříte peníze za produkty, které vás kudrlin zbaví a ochrání vaše vlasy před spálením od žehličky.

iZdroj fotografie: Pexels

6. Podráždění kůže

Mokré vlasy mohou podráždit jak pokožku hlavy, tak i vaši kůži. V noci se přetáčíte z jednoho boku na druhý, poté třeba i na záda a vlasy vám mohou zůstat na obličeji. Kombinace vlhkých vlasů a teploty v ložnici je ideální pro množení bakterií, které mohou podráždit vaší pokožku na obličeji, ale například i na hrudníku a zádech.

7. Důvod vzniku roztřepených konečků

Při každé návštěvě kadeřníka zjistíte, že musí z vašich vlasů odstřihnout alespoň 3 – 4 cm, protože máte roztřepené konečky. Jeden z hlavních důvodů, proč se třepí, může být právě spánek s mokrými vlasy. Vlasy jsou sice docela pevné, ale také velmi náchylné na poškození a to, že na nich v noci ležíte, může konečky ničit.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Muž zaslechl křik své přítelkyně v koupelně, a tak za ní rychle běžel. Když ji uviděl v náruči s novorozencem, zpanikařil
Události247
Události247
Rodiče možná 5000 korun na dítě nedostanou. Návrh je prý protiústavní
VědaŽivě
VědaŽivě
„Spor o maso“ stále nemá vítěze. Když ho přestanete jíst, na vaše zdraví to bude mít značný dopad – pozitivní i negativní
adbz
adbz
Matka dvou dětí navrhla bez projektanta rekonstrukci bytu o 40 m². Světlý interiér prostor opticky o dost zvětšil