Přírodní prostředky, které odstraní hlen při infekci: Kurkuma, zázvor nebo také horká pára

Pokud se ve vašem nose, krku nebo dutinách hromadí hlen, nemusíte ihned užívat drahé léky. Skvěle vám postačí tyto účinné přírodní prostředky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud vás zasáhla infekce a nyní máte v dutinách, nosu nebo krku hlen, rozhodně nemusíte spěchat do lékárny, abyste si zakoupili drahé komerční léky. Ty totiž nejenže často nefungují přesně tak, jak by měli, ale také obsahují řadu chemických sloučenin, které jsou pro tělo nepřirozené. Kromě toho, jak říká Debra Rose Wilson, existují účinné přírodní prostředky, které vám pomohou tento problém vyřešit mnohem rychleji a účinněji a navíc vás přijdou jen na velmi málo peněz. 

1) Léčivá kurkuma

Kurkuma je vynikajícím prostředkem proti hromadění hlenu – účinně totiž odstraňuje veškeré bakterie, pomáhá tělo regenerovat a v kombinaci se solí vám dokonce pomůže zbavit se veškeré bolesti. Stačí vám smíchat čajovou lžičku tohoto skvělého přírodního léčiva s půl čajovou lžičkou soli a sklenicí teplé vody. Ingredience pořádně promíchejte a nejméně 4krát denně si směsí vyplachujte krk. Hlen se velmi brzy uvolní a vy konečně pocítíte zaslouženou úlevu. 

2) Štiplavý zázvor

Zázvor patří mezi nejsilnější přírodní léčiva, neboť obsahuje řadu užitečných antioxidantů, díky kterým disponuje mnoha zdravotními účinky. Není proto žádným překvapením, že vám pomůže také s nepříjemným hlenem. Stačí si z něj připravit horký čaj (pro získání nejlepších výsledků byste jej měli pít alespoň 3krát denně) nebo jej nasekat a plátky žvýkat přes celý den – záleží pouze na vás a vašich možnostech. Změnu však pocítíte již po prvním soustu. 

3) Horká pára 

Horká pára je skvělý pomocník v boji proti nepříjemnému hlenu a bolavému krku. Abyste získali okamžitou úlevu, připravte si půl čajové lžičky sušeného tymiánu, půl čajové lžičky sušeného rozmarýnu a 5 šálků převařené vody – všechny ingredience vložte do většího hrnce a přiveďte je k varu. Poté je stáhněte z ohně, vložte hrnec na vhodné místo, které nepoškodí, nakloňte se nad něj a začněte vdechovat páru s hlavou přikrytou ručníkem. Vaše dutiny, krk nebo nos se uvolní během několika minut. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Citron a med

Citron a med je velmi silná kombinace, která je známá ve světě medicíny již po dlouhá staletí, a to zejména co se týče léčby bolesti a nahromaděného hlenu v krku, dutinách a nosu. Jedná se totiž o velmi silné ingredience, které účinně ničí bakterie, plísně a nebezpečné viry. Citron navíc obsahuje značné množství vitamínu C, který posiluje obranyschopnost imunitního systému, tudíž vám pomůže rychleji se zotavit z onemocnění. Stačí si připravit polévkovou lžíci medu, smíchat jí v teplé vodě a přidat 2 polévkové lžíce citronové šťávy. 

5) Máta peprná

Máta peprná, zejména její listy, jsou dobře známé pro své léčivé účinky, kterými disponuje díky obsahu silného antioxidantu zvaného mentol. Ten účinně pomáhá léčit nachlazení a zmírňovat nepříjemné příznaky, jako je hlen v dutinách, krku nebo také nosu. Nejenže tuto rostlinu najdete téměř v každém obchodě s potravinami, ale také vás nepřijde na mnoho peněz. Abyste získali co nejlepší výsledky, můžete během onemocnění začít pít léčivý mátový čaj nebo si připravit horkou páru (k tomu budete potřebovat vhodný esenciální olej). 

Jak se tato přírodní léčiva osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247
Události247
Ukrajina konečně vysvětlila důvod spojenectví Putina a Lukašenka. Pro svět to znamená nevídanou hrozbu
VědaŽivě
VědaŽivě
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz
adbz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění