Baba Vanga objevila recept na všechny nemoci: Už žádný lékař, jen tento zázrak

Baba Vanga nebyla jen uznávanou věštkyní, ale také skvělou přírodní léčitelkou. Byla přesvědčena, že na každou nemoc existuje rostlina, která ji vyléčí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Baba Vanga, vlastním jménem Vangelija Pandeva Dimitrova-Gušterova, byla bulharská nevidomá vědma, která údajně předpověděla mnoho budoucích událostí, včetně výbuchu v Černobylu, datum smrti Stalina a princezny Diany či teroristické útoky na věže Světového obchodního centra 11. září. Mimo věštění se zabývala také domácí léčbou, tvrdila, že vše, co člověk potřebuje k uzdravení, mu poskytuje příroda. Moderní medicínu však rozhodně nezavrhovala, jen zdůrazňovala nevýhody chemických léků a doporučovala ty přírodní.

Přírodní léčba nemocí dle Baby Vangy

Baba Vanga hluboce věřila, že nejdůležitější je rovnováha v těle, které musí však člověk dosáhnout sám s pomocí síly přírody. Byla přesvědčena, že na každou nemoc existuje rostlina. Toto jsou některá z jejích doporučení:

Akné

Před spaním si na obličej přiložte obklad, bavlněnou látku nebo gázu, kterou jste předtím namočili do vody, ve které se vařila mýdlová voda, meduňka a černý bez.

Alergie

Malou lžičku suchého pelyňku namočte přes noc do malého šálku studené vody, ráno sceďte a pijte třikrát denně po jídle smícháním velké lžíce této vody s trochou medu. Prevence alergií: Během jara vypijte jednu sklenku pelyňkového vína denně.

Artritida

Uvařte 10 kořenů bramboříku ve velkém množství vody. Tuto směs nalijte do vany, a až vychladne na snesitelnou teplotu, vykoupejte se v ní. Voda by měla pokrývat úplně celé tělo. V lázni vydržte, dokud voda nevychladne. Postup je vhodné opakovat 10x s tím, že stejnou čajovou směs můžete použít dvakrát (zahřátou). 

vodní lázeň na nohy iZdroj fotografie: Depositphotos

Druhou variantou je svařit půl litru silné brandy s půl balením soli. Vařte, dokud se polovina tekutiny neodpaří. Ráno a večer masírujte vzniklou směsí bolavá místa, případně směs přidejte do vodní lázně. Na bolest v rukou (zápěstích) můžete použít také kapradí. To krátce povařte a odstavte. Až bude voda s kapradím vlažná, ponořte do nálevu ruce. Opakujte každý večer po dobu 10 dnů.

Astma 

Přelijte 40 červených cibulí horkou vodou a nechte změknout, přidejte půl litru oleje a směs rozmačkejte. Každé ráno a každý večer na lačný žaludek si dejte jednu polévkovou lžíci tohoto pyré. Baba Vanga také nedala dopustit na čaj z květu podbělu.

Bolesti 

Pokud vás bolí záda, potřete je medem, med vtírejte směrem zespodu nahoru. Při bolesti prsou v důsledku hormonální nerovnováhy přikládejte obklady z odvaru pelyňku a ostružiny. Obklady používejte ideálně přes noc. Bolesti žlučníku (provázené nevolností a zvracením po konzumaci tučných jídel) zmírníte, když vypijete šťávu z půlky citronu s půl lžičkou jedlé sody. Na bolesti žaludku pomáhá čaj z bazalky, heřmánku a máty. Po každém jídle vypijte jeden malý šálek.

Dásně 

Při onemocnění dásní si vyplachujte ústa odvarem divokého rozchodníku, do kterého přidejte špetku kamence. Druhou možností je žvýkat dvakrát měsíčně po dobu jedné hodiny pryskyřici molica (druh borovice). Při krvácení dásní nakrájejte zelené listy šťovíku a použijte je jako obklad přímo na dásně.

Ekzém

Přidávejte do koupele oves a ječmen. Po koupání aplikujte na postižená místa směs oleje a jablečného octa. Nanášejte výhradně vatou (nikdy prsty nebo hadříkem).

iZdroj fotografie: iStock

Gastritida

Každé ráno na lačný žaludek vypijte šálek čaje z bílé vrby. Poté vypijte šálek mléka. Pomáhá též čaj z troskoty (psí trávy). Při akutním zánětu povařte 200 g listů jitrocele v půl litru vína. Užívejte jednu polévkovou lžíci ráno na lačný žaludek. Během léčby nepijte alkohol.

Ledviny

Po dobu jednoho týdne pijte čaj z dýňových semínek a mletých lněných semínek. Můžete také třikrát denně užívat 100 ml odvaru z kořene ostružiny. Ten připravíte tak, že do pěti litrů vody vložíte větší kořen ostružiny a vaříte, dokud se polovina tekutiny neodpaří. Pomoci může také obklad z hlíny smísené s jablečným octem. Tu dejte na plátno a přiložte na záda (do oblasti ledvin), nechte působit přes noc.

Prediabetes

Namočte ostružinové listy, sceďte a pijte během dne. Případně můžete také uvařit zralé fazolové lusky a každé ráno vypít na lačný žaludek šálek tohoto fazolového odvaru.

Zánět průdušek

Oloupejte červenou cibuli a vydlabejte střed, poté ji naplňte lžičkou cukru. Takto připravenou cibuli jezte každý den. Na chronickou bronchitidu pak pomáhá měsíčkový čaj.

Jaké další přírodní recepty se vám osvědčily?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články