Vrásky na krku přidají ženě nejmíň 15 let. Omlazení této oblasti přitom nedá žádnou námahu, stačí se logicky zamyslet

Známky stárnutí se nejčastěji podepisují na vašem krku. Naštěstí však existují osvědčené triky, které vám pomohou tuto část těla opět omladit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jednou z oblastí, která bývá nejvíce postižena během stárnutí, je kůže na krku – většinou má totiž tendenci ztrácet pružnost a ochabovat. V důsledku se pak na ní mohou začít objevovat nevzhledné vrásky a některé faktory, jako je kouření nebo dlouhodobé vystavování se slunečnímu záření, je podle Dr. Cynthia Cobb mohou ještě zhoršit. Naštěstí však existují určité způsoby, jak se můžete těchto krutých známek stárnutí zbavit a získat opět mladistvý vzhled svého krku. Níže se můžete seznámit s těmi nejosvědčenějšími z nich.

1) Jezte více vitamínu C

Vitamín C je mimořádný přírodní antioxidant, který můžete získat především z citrusových plodů, rajčat, paprik nebo černého rybízu. Tento prvek hraje velmi důležitou roli při tvorbě kolagenu, a proto je jeho dostatečný příjem pro omlazení pokožky na krku naprosto nezbytný. Pokud máte problém s výběrem výše uvedených potravin, můžete jej přidat do svého jídelníčku také pomocí doplňků stravy. 

2) Nevystavujte se slunečnímu záření příliš dlouho

Pravděpodobně jste již slyšeli, že sluneční paprsky škodí lidskému zdraví a mohou mít negativní vliv zejména na pokožku obličeje a krku. Je proto důležité, abyste se před nimi vždy chránili vhodným opalovacím krémem s minimálním ochranným faktorem SPF 30, který obsahuje titan a zinek. I přesto byste se však měli snažit nepobývat na slunci příliš dlouho a vždy nosit pokrývku hlavy.

iZdroj fotografie: Unsplash

3) Pravidelné cvičení 

Mezi nejúčinnější způsob, jak si udržet pevnou a pružnou pokožku, a to nejen v oblasti krku, je pravidelné cvičení. Ať už se jedná o jakýkoliv pohyb, sportováním udržíte své tělo a všechny orgány v lepší formě. Můžete také vyzkoušet masážní cvičení určená přímo pro pokožku krku. 

4) Doplňujte kolagen

Kolagen je kromě neustálé obnovy kožních buněk zodpovědný také za pevnost a pružnost pokožky. Je proto důležité konzumovat dostatečné množství potravin, které jej obsahují, včetně vajec, masa, ryb, ořechů, ovoce a zeleniny. Pokud ovšem trpíte jeho razantním úbytkem, můžete také začít užívat kvalitní kolagenové doplňky.

5) Jezte mastné kyseliny před spaním

Pokud chcete omladit svou pokožku, zařaďte do svého jídelníčku potraviny nebo doplňky stravy s obsahem omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Ty totiž pomáhají produkovat kolagen a obnovovat kožní buňky, díky čemuž účinně prospějí vaší pleti. Najít je můžete zejména v sardinkách, lososu, špenátu, lněných semínkách, dýňových semínkách, avokádu a dalších. 

iZdroj fotografie: Pixabay

6) Dávejte pozor na to, jak držíte telefon

Povislá kůže a vrásky na krku, mohou být také důsledkem nesprávného koukání se do telefonu a určitými opakovanými pohyby. Pokud tedy neustále směřujete pohled dolů na obrazovku, vaše pokožka rychleji ochabne, což vede k tvorbě záhybů, které se časem přemění na chronické vrásky. Jakmile tedy budete příště používat telefon, snažte se ho dávat přímo před obličej a dívejte se před sebe.

7) Přestaňte kouřit

Kouření je jednou z nejčastějších příčin předčasného stárnutí. Nejenže tabákový kouř poškozuje kolagen a nikotin způsobuje zúžení cév, což znamená, že kůže dostává méně kyslíku a vypadá starší a vrásčitější, ale také opakovaný pohyb rtů vede k ochabnutí okolní pokožky. 

Jak se proti ochabnutí pokožky na krku chráníte vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články