Jednoduchý a účinný způsob, jak se zbavit zarostlých nehtů

Účinný způsob, jak se bezbolestně zbavit zarostlých nehtů z pohodlí domova

Zarostlé nehty na nohou mohou způsobit řadu nepříjemností i nepěknou bolest. Tento účinný způsob vám však pomůže zbavit se zarostlých nehtů jednou provždy.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Většina lidí to už zažila a kdo ne, pravděpodobně se s tím někdy setká. Bolí při chůzi, zachytává se o ponožky a mnoho dalších nepříjemností způsobují zarostlé nehty, ke kterým dochází nejčastěji na nohou. S tím se však dá udělat rychlý proces. Popíšeme si, jak se jednoduše a efektivně zbavit problému se zarostlými nehty a ušetřit si zbytečné trápení.
Co může vést k zarůstání nehtů?

Existuje mnoho faktorů, které můžou vést k nepřirozenému ohnutí nehtové ploténky a jejímu následnému zaboření do kůže, což může vytvářet nepohodlí, bolest a hrozbu zánětu měkké tkáně na prstech nohou. Může se jednat například o nepohodlnou nebo nevhodnou obuv nebo nesprávnou manikúru a starostlivost o nehty. Svou roli v tomto případě může hrát i dědičnost. Abychom se vyhnuli problémům se zarostlými nehty, nejlepší je vždy pravidelná péče a čistota nohou a vhodná obuv, která by především neměla nikde tlačit.


iZdroj fotografie: Freepik

Pokud už však došlo k zarostení nehtů, existuje několik způsobů, jak tento problém řešit Jedním z nich je například chirurgický zákrok. Ten se však používá pouze u zvlášť závažných případů, kdy zarostlé nehty vyvolávají další komplikace. Další možností je zakoupení malého a jednoduchého pomocníka, který tento problém umí účinně vyřešit.


iZdroj fotografie: Freepik

Odstranění zarostlých nehtů

Jedná se o speciální nůžky, které byly vyvinuty speciálně pro nehtové lůžko na nohou. Díky němu zarostlé nehty odstraníte jednoduše a šetrně bez bolestivých a nákladných chirurgických zákroků. Dobro radou před samotným stříháním je nejdříve si nehty uvolnit a nechat změknout v horké lázni. Tu si můžete připravit například v malém lavoru a stačit vám bude pouze horká voda a vaše oblíbená sůl do koupele nebo zjemňující prášek na nohy, který je běžně dostupný v každé drogerii. Nehty pak půjdou ostříhat mnohem lépe.

Zdroj: Health

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů