Chození „naostro“ má nepopiratelné výhody pro muže i ženy, uvádí odbornice

Chodíte rádi bez spodního prádla? Pokud ano, nemáte se za co stydět. Tento styl oblékání totiž přináší mnoho výhod, a to jak pro muže, tak i pro ženy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Přestože mnozí lidé nenošení spodního prádla odsuzují, podle odbornice Debra Rose Wilson může tento styl oblékání přinést člověku určité výhody. Ty se samozřejmě liší podle pohlaví, tudíž ženy mohou pociťovat naprosto něco jiného než muži. Pokud se tedy nemůžete rozhodnout, zda chodit „na ostro“ nebo ne, čtěte dál a přesvědčte se o tom, proč by to nemusel být tak špatný nápad.  

Ženy: Nižší riziko vzniku infekcí

Nošení těsného spodního prádla, které není vyrobeno z prodyšného materiálu, jako je bavlna, může zadržovat vlhkost v oblasti genitálií a usnadňovat tak růst kvasinkových bakterií. To v důsledku může vyvolat různé infekce nebo záněty, které nejsou ženám zrovna příjemné. Abyste tedy riziko minimalizovali, měli byste raději zvolit volnější spodní prádlo nebo nechat kalhotky úplně stranou. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Muži: Nižší riziko podráždění a poranění

Ať už nosíte spodní prádlo nebo ne, je pravděpodobné, že se váš penis často odírá o oblečení, což může vést k podráždění nebo v horších případech dokonce k infekcím. Pokud se chcete problému vyvarovat, noste volné a pohodlné kalhoty nebo šortky bez spodního prádla. To může různé důsledky odírání genitálií skutečně snížit.  

Ženy: Už žádný vaginální zápach 

Když se vlhkost z tepla a vašeho potu zachytí vlivem nekvalitního spodního prádla v oblasti vašich genitálií, může to tam dole začít skutečně silně zapáchat. Těsné kalhotky z umělých tkanin mohou navíc stydké pysky a kůži kolem nich neustále odírat a dráždit. Abyste se tedy vyhnuli poškození kůže a ne zrovna příjemného zápachu, bude pro vás lepší, když spodní prádlo raději odložíte. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Muži: Lepší tvorba spermií

Varlata visí mimo vaše tělo z nějakého důvodu – pro efektivní produkci spermií musí mít teplotu přibližně 34,4 °C, což je o několik stupňů méně než typická teplota lidského těla. Nošení spodního prádla, zejména těsného, může však varlata příliš tlačit ke stehnům, a v důsledku tak zvyšovat jejich teplotu, což může v některých případech vést dokonce k neplodnosti. Abyste tedy zlepšili tvorbu vašich spermií, nechte raději spodní prádlo odložené. 

Ženy: Nižší riziko alergických reakcí 

Mnoho oblečení obsahuje umělá barviva, látky a chemikálie, které mohou způsobit alergické reakce známé jako kontaktní dermatitida. Abyste se tomuto problému vyhnuli, měli byste vždy zvolit volné a bavlněné kalhotky, které nebudou vaše genitálie tolik dráždit, nebo nechte spodní prádlo odložené a užívejte si výhod, které vám tento styl oblékání přináší. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak často chodíte bez spodního prádla vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Zamilovaný pár spolu žil 73 let, ale v pečovatelském domě je chtěli rozdělit. Jejich dcera má strach, že by je to mohlo zabít
Události247
Události247
Vládě dochází čas: Do deseti let nebudou peníze na důchody. Brzy musí přijít změna, lidem se určitě líbit nebude
VědaŽivě
VědaŽivě
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz
adbz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou