Jak porazit zápach z úst přirozenou cestou – 5 triků, které zaberou jen 5 minut

Zápach z úst nepatří zrovna mezi přednosti. Když se náhodou objeví, je dobré mít nějaké to eso v rukávu, abyste se ho zbavili. My vám jich nabízíme rovnou pět.

i Zdroj: Pixabay
                   

Zapáchající dech trápí až čtvrtinu populace. Zápach z úst s sebou přináší stud, úzkost a strach promluvit. Přitom léčba je velmi jednoduchá, protože největší procento lidí trpí zápachem z úst kvůli nedostatečné ústní hygieně. Přední zubařka Christine Frank zdůrazňuje, že kromě pravidelného čištění zubů a používání zubní nitě byste neměli zapomínat také na to, aby vaše ústa nevysychala. Kouření je samozřejmě zapovězené, s ním voňavého dechu nedocílíte.

Příčiny zápachu z úst

Důvodů, proč se vám z úst line kromě slov příšerný zápach, může být hned několik. Mezi nejčastější patří špatná péče o dutinu ústní, ale mohou to být i další, například:

  • kouření – tabák zanechává specifický pach
  • jídlo – nečekejte po česneku nebo cibuli zázraky
  • suchá ústa – z nedostatku slin nebo přijmu tekutin
  • zubní hygiena – špatné čištění zubů, hnijící zbytky potravy v ústech apod.
  • bakterie a drobné záněty – hlavně v nosohltanu a mandlích
  • vážné onemocnění – metabolické poruchy, poruchy jater, některé druhy rakovin

5 triků, jak rychle docílit voňavého dechu

Abyste se zápachu z úst zbavili dlouhodobě, bude třeba najít příčinu a tu odstranit. Pokud je to právě špatná péče o dutinu ústní, musíte o ni začít pravidelně dbát. Co když ale potřebujete na důležité jednání nebo na rande a potřebujete zachránit situaci na poslední chvíli? Naštěstí pro vás existují rychlé triky, jak zápach z úst zmírnit nebo přebít.

1.      Provoňte se tea tree olejem

Tea tree olejíček vám poskytne okamžité řešení. Kromě zápachu z úst pomáhá proti krvácení dásní a léčí záněty v oblasti úst. Pro vonný dech nakapejte 3 – 5 kapek tea tree oleje do šálku teplé vody a kloktejte. Podobnou službu, i když o trochu méně účinnou, vám poskytne ústní voda.

2.      Pomeranč osvěží a zavlaží

Pomeranč, ale i ostatní citrusy, obsahují vitamín C, který působí antibakteriálně. Také obsahují citrusové kyseliny, které dokážou pohltit zápach z úst. Dokonce umí přebít i česnek nebo cibuli. Takže pokud jste si dali česnek a vaše drahá polovička vám kvůli tomu odmítá dát pusu, snězte kus pomeranče nebo si dejte citronovou šťávu. Mělo by být po problému.

iZdroj fotografie: Pixabay

3.      Pijte vodu z vodovodu

Voda je základem pro život i pro to, abyste se díky ní zbavili zápachu z úst. Když si pro pitný režim zvolíte vodu, nebudete litovat. Velké množství vody vyplavuje bakterie z úst. Když se v noci náhodou probudíte, můžete se jí rovnou napít nebo si ústa alespoň vypláchnout. Zápach z úst bude menší a menší.

4.      Slunečnicová semínka

Slunečnicová semínka v sobě obsahují mnoho zdraví prospěšných látek, proto jim patří místo ve zdravé výživě. Také vám mohou pomoci v boji se zápachem z úst. Ptáte se jak? Jednoduše. Hned po jídle zapijte semínka větším množstvím vody a sledujte, jak zápach z úst mizí.

5.      Černý nebo zelený čaj

V černém a zeleném čaji se hojně vyskytují látky zvané polyfenoly, které zbavují ústa bakterií. Tyto bakterie jsou zodpovědné za zápach z úst. Pravidelné popíjení čajů by vás mělo zápachu z úst zbavit. Jediný vedlejší účinek, který by vás mohl při pití čajů potrápit, je zabarvení zubů. S tím by si měla poradit bělící zubní pasta a pravidelné čistění.

Zdroj: MedicalNewsToday

Co používáte pro rychlé osvěžení dechu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články