Hyperpigmentaci pleti vymytí kapka jablečného octa či zeleného čaje. Změny jsou viditelné během týdne

Hyperpigmentace je stav, který způsobuje ztmavnutí lidské pokožky. Zbavte se problému pomocí těchto osvědčených přírodních způsobů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hyperpigmentace je stav, který způsobuje ztmavnutí lidské pokožky – může postihnout určitou část kůže nebo celé tělo. Ve většině případů jde o neškodný kosmetický problém, který však podle odborníka Gerharda Whitwortha může být v ojedinělých případech také příznakem nebezpečného onemocnění. Abyste hyperpigmentaci účinně vyléčili, nemusíte již platit za předražené komerční prostředky, postačí vám totiž tyto přírodní způsoby. 

Jablečný ocet

Jablečný ocet obsahuje kyselinu octovou, která podle některých výzkumů může díky svým účinkům pomoci zesvětlit pigmentaci. Tento prostředek můžete použít tak, že jej smícháte v menší nádobě v poměru 1:1 s vodou, poté směs nanesete na skvrny a necháte ji působit alespoň dvě až tři minuty. Nakonec oblast opláchněte vodou a proces opakujete dvakrát denně do doby, než hyperpigmentace zmizí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Extrakt ze zeleného čaje

Některé výzkumy potvrdily, že extrakt ze zeleného čaje může mít při aplikaci na pokožku depigmentační účinek. Použít však můžete také sáček zeleného čaje, který účinné složky rovněž obsahuje, a navíc umožňuje tento způsob provést mnohem levnější cestou. Jednoduše namočte jeden sáček na tři až pět minut do převařené vody, poté jej vyjměte, nechte vychladnout a nakonec si jím potřete všechny tmavé skvrny. Postup opakujte dvakrát denně, dokud se nedostaví požadovaný efekt.

Aloe vera

Aloe vera obsahuje aloin, přírodní depigmentační sloučeninu, která podle někdejších studií prokazatelně zesvětluje pokožku a funguje jako účinný netoxický prostředek proti hyperpigmentaci. Použijete ji tak, že před spaním aplikujete čistý gel z této rostliny přímo na postiženou oblast vaší kůže a druhý den ráno jej opláchnete teplou vodou. Takto proces opakujete každý den, dokud se barva vaší pleti nezlepší. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Červená cibule

Extrakt z červené cibule je složka, kterou obsahují některé komerčně dostupné krémy na zesvětlení pleti a jizev. Výzkum navíc potvrdil, že účinné jsou především sušené slupky, které je však v domácnosti velmi těžké zpracovat do podoby, aby byly užitečné. Proto hledejte v obchodech především takové krémy na hyperpigmentaci, které obsahují extrakt z červené cibule.

Voda z černého čaje

Stejně tak jako zelený čaj si může s hyperpigmentací poradit také čaj černý. Chcete-li tento způsob provést, přidejte jednu polévkovou lžíci čerstvých lístků černého čaje do šálku vroucí destilované vody, povařte směs po dobu dvou hodin, poté ji sceďte, abyste odstranili přebytečné kusy listů, do tekutiny namočte vatový tampon a dvakrát denně jej přikládejte na postižená místa. Proces opakujte šest dní v týdnu po dobu jednoho měsíce. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Kyselina mléčná 

V neposlední řadě se jako osvědčený pomocník v boji proti hyperpigmenatci prokázalo mléko, nebo tedy spíše kyselina mléčná, která dokáže účinně zesvětlit zabarvenou pleť. Chcete-li tento způsob praktikovat, jednoduše v mléce namočte vatový tampon, a poté jím potírejte ztmavlá místa na kůži. Proces opakujte dvakrát denně, dokud se nedostaví výsledky. 

Jak hyperpigmentaci řešíte vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články