Co by nemělo chybět ve výbavě žádnému fotbalistovi?

Fotbal je sport, který má u nás vybudovanou dlouholetou tradici. Jestliže ho také hrajete nebo se na kopanou teprve chystáte, máme pro vás několik tipů na to, jak si vybrat kvalitní fotbalové vybavení. Proto čtěte dále a nechte se inspirovat společně s námi!
                   

Jaké oblečení oceníte při kopané?

Na fotbal si musí hráči zvolit kvalitní oblečení. Jestliže budete hrát za klubový tým, dres vám bude automaticky přidělený. Pokud však chodíte hrát fotbal pouze amatérsky s přáteli, bude dobré vsadit na prodyšné sportovní oblečení, v kterém se nebudete zbytečně potit. Vhodná jsou bavlněná trička nebo módní tank topy s širokými ramínky. Dále nezapomeňte na šortky v regular fit střihu. Ty jsou komfortní a také velmi módní. Na domácí fotbal lze vybírat i teplákové kalhoty nebo sportovní legíny. Zvolit k nim pak můžete např. puma kopačky. Ty si totiž oblíbili muži po celém světě. Ke kopačkám si rozhodně pořiďte i pohodlné štulpny. Brankáři pak ocení i chrániče. A pozor! Máte-li potíže s pohybovým aparátem, nezapomínejte na vhodné stahovačky a na ortézy. Díky nim totiž snáze předejdete případnému zranění.

Jak si vybrat kvalitní kopačky podle terénu?

Kvalitní kopačky vybíráme vždy podle terénu, v kterém se chystáme fotbal hrát. Na trhu jsou fotbalistům k mání lisovky, kolíky a turfy. Speciální skupinu kopaček pak tvoří halové kousky. Ty by měly mít především protiskluzovou podrážku, která zabrání zranění na klouzavém povrchu. Kopačky s označením lisovky se výborně hodí na přírodní povrch. Na bažinatý typ terénu můžete volit osvědčení kolíky. Vsadit můžete např. na kolíky z kolekce nike phantom. To je tzv. sázka na jistotu. Turfy pak oceníte na umělém trávníku. Není žádnou novinkou, že mají fotbalisté ve svém repertoáru několik typů kopaček.

Co dalšího hraje roli při výběru kopaček?

Při výběru kopaček hrají roli i další kritéria. Boty na fotbal musí být dobře odpružené, aby vhodně tlumily dopady chodidel při kontaktu se zemí. Vhodné kopačky pak musí mít i prodyšný a odolný svršek. Barva se nesmí z fotbalové obuvi odírat a švy na ní by měly být dokonale zarovnané. Nikde nesmí nic trčet nebo překážet. Kvalitní a zároveň stylové boty nabízí kolekce obuvi Nike tiempo. S tímto typem kopaček zkrátka nešlápnete vedle.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články