Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   


Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Ignorujte krátkodobé výkyvy

Podívejte se na dostupné online grafy vývoje ceny zlata. Všimli jste si, jak v posledních týdnech jeho cena roste?

Možná si nyní říkáte, že z důvodu „vysoké ceny“ není vhodný čas na nákup. Taková myšlenka by zněla logicky, kdyby se jednalo o jakousi krátkodobou spekulaci v podobě kryptoměn, NFT, IPO a podobně.

My se však bavíme o čistě konzervativní a dlouhodobé investici, která má největší smysl právě z hlediska patnácti, dvaceti, třiceti let. V takto dlouhém časovém horizontu jsou krátkodobé spekulace absolutně kontraproduktivní. Navíc jsou v podstatě nemožné (pokud nemáte stroj času jako z filmu Návrat do budoucnosti).

Jak se tedy při investicích do zlata chovat? Za prvé ignorujte krátkodobé výkyvy a nenechte se jimi rozhodit. Za druhé se spolehněte na daty podpořenou strategii dlouhodobého přikupování a držení.

To znamená, že v průběhu dalších například dvaceti let (spoření na důchod, zajištění dětí a podobně) každoročně přikoupíte určité množství slitků. Někdo přikoupí čtyřikrát do roka, jiný šestkrát, ale klidně i dvanáctkrát. Takovou strategii poctivě dodržujte, a to nehledě na aktuální situaci na trhu.

Přední světoví analytici tvrdí, že takový postup přinese nejlepší užitek. Zlato podle nich v dalších dekádách vyroste o stovky procent.

Věnujte se pouze fyzickým slitkům a zapomeňte na virtuální držení zlata, akcie zlatých společností a podobně.

Neutrácejte více, než je nutné

V Čechách nenajdete mincovnu, která by vyráběla vlastní fyzické slitky/cihličky. Tyto výrobky se k nám dováží ze zahraničních zemí – Švýcarska, Německa, Austrálie…

Složitý proces přepravy je pro některé prodejce ideální chvílí na to, aby si stanovili přehnané marže. Z toho důvodu třeba nejlevnější gramový slitek Argor-Heraeus někde koupíte za 1 850 Kč, jinde klidně za více než 2 500 Kč.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články