Jak jíst zdravě? Vyzkoušejte recepty s potravinami z Albertu

V dřívějších dobách jsme kvalitu potravin tolik neřešili. Dnes už si spousta lidí vědomě vybírá.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kupují bio vajíčka, sáhnou raději po bio zelenině, preferují maso od soukromých řezníků, případně je jejich cílem omezit konzumaci živočišných produktů. V tom všem Čechy podporuje Albert.

Albert supermarket a hypermarket se ve velkém snaží vzdělávat a nabízet skutečně kvalitní potraviny. Každý leták obsahuje řadu veganských nebo bio potravin ve slevě, není tedy pravdou, že jíst zdravě musí být mnohonásobně dražší.

Naučte se zdravější recepty na oblíbená jídla

Tradiční česká kuchyně bohužel nepatří k těm nejzdravějším. Mnohé z klasických receptů se však dají trošku obměnit a vylepšit, aby byly zdravější. Inspirujte se v receptech na webu Albertu, které jsou chutné, pěkné na pohled a zdravé.

Třeba taková rajská omáčka může být plnohodnotným obědem, když na ni použijete špaldovou mouku, čerstvá bio rajčata a kvalitní hovězí maso. Hovězí je zdrojem železa, a tak by mělo být součástí jídelníčku hlavně žen a menších dětí.

Zdravěji se dá připravit i oblíbený dezert či snídaně – palačinky. Palačinky recept doporučuje jíst s tvarohem, který je velkým zdrojem vápníku i proteinu, jenž zasytí. Udělejte palačinky ze špaldové mouky, přidejte čerstvé ovoce a posypte je nasekanými ořechy.

Řadu receptů a tipů najdete i v Albert magazínu

Recepty můžete vyhledávat přímo na webu Albertu, dají se filtrovat dle kategorií, doby přípravy, náročnosti a dalších kritérií. Celou řadu dalších receptů však objevíte i v magazínu Albert, který lze sehnat buď v prodejnách Albert, nebo opět na webových stránkách v elektronické verzi. Magazín přináší tipy na zdravější stravování i spoustu informací o tom, jak jíst lépe. Vzdělávat se v tomhle ohledu rozhodně není na škodu. Vždyť víte, co se říká. Jste to, co jíte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Šimon Dvořák

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Měla antikoncepci, stejně otěhotněla. Když lékaři viděli, co drželo po porodu její dítě v ruce, zůstali v němém úžasu
Události247
Události247
Nový podvod na důchodce: Falešnou prohlídkou u lékaře vše začíná, prázdnou peněženkou končí
VědaŽivě
VědaŽivě
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz
adbz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení