Jak na zdravé a efektivní čištění zubů? Vyberte správný kartáček i pastu

Čištění zubů patří mezi každodenní rituály, bez kterých to prostě nejde. Jde o prevenci před zubním kazem a celkovou péči o ústní dutinu.

Jak na zdravé a efektivní čištění zubů? Vyberte správný kartáček i pastu i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Aby to mohlo správně fungovat, je nutné vybrat ty správné pomůcky. Jaký zvolit kartáček a podle čeho vybrat nejlepší zubní pastu? To se dozvíte v tomto článku.

Elektrický zubní kartáček pro precizní čištění zubů

U klasického kartáčku jistě nestihnete udělat tolik pohybů, jako to umí ten elektrický. Jenže vysoká efektivita může být i problematická. Jde o to, že příliš hrubé hlavice a vysoká intenzita čištění mohou poškozovat dásně a okolí zubu. Aby bylo možné tomu předejít, doporučuje se především sonický kartáček. Ten kombinuje jemnost a zároveň maximální efektivitu při čištění. Výsledkem tak jsou krásně čisté zuby bez poškrábání či jiného poškození dásní.

Kvalitní zubní pasta

Samotný kartáček pro čištění zubů rozhodně nestačí. Potřebovat budete ještě kvalitní zubní pastu. Ta by ve svém složení měla mít fluorid, kdy jde o látku, která funguje jako prevence před zubním kazem. Pořádné pasty mají ve svém složení i další látky, které mohou pomáhat při potížích s citlivými zuby nebo při krvácení dásní a podobně. Výběr správné pasty je naprosto zásadní, takže je rozhodně lepší investovat do kvalitního řešení, které vám doporučí například váš zubař.

Doplňková péče o zuby

Mezi další pomůcky pro zubní hygienu patří například ústní voda. Tu můžete použít na závěr čištění zubů, ale i samostatně během dne pro lehkou dezinfekci úst. Kromě toho je dobré několikrát do týdne zuby vyčistit opravdu důkladně pomocí mezizubního kartáčku nebo zubní niti. A pro zlepšení vzhledu se můžete se svým zubařem poradit o možnostech vybělování. V takovém případě je nutné zvolit šetrný postup, který zuby neohrozí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Šimon Dvořák

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Měla antikoncepci, stejně otěhotněla. Když lékaři viděli, co drželo po porodu její dítě v ruce, zůstali v němém úžasu
Události247
Události247
Nový podvod na důchodce: Falešnou prohlídkou u lékaře vše začíná, prázdnou peněženkou končí
VědaŽivě
VědaŽivě
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz
adbz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení