Jak působí kratom? Poznejte ho blíže

i Zdroj fotografie: Depostiphotos
                   

Asi už jste si všimli, že kratom je vedle CBD nebo HHC další trendy produkt. Informace o něm jsou však rozdílné, proto si jej uceleně představíme.

Co je to kratom?

Kratom je látka, která se získává z asijské rostliny mitragyna speciosa. Konkrétně jde o její extrakt, mitragynin, který se již stovky let využívá právě v tradiční asijské medicíně. Proč jej nyní objevuje i svět západní? Kratom je totiž pozoruhodný z mnoha hledisek, jedním z nich je určitě, že má ambivalentní účinky, umí totiž jak povzbudit, tak i utlumit. Záleží na druhu, schopnostech každého organismu, co se týká metabolismu, a především na dávce. Jak tedy kratom dávkovat? Všeobecně se uvádí, že na jeden kilogram vaší váhy připadá dávka asi 0,06 gramu kratomu. Jestli chcete zmírnit bolesti nebo třeba potlačit úzkosti, dávku můžete navýšit na hranici asi 0,1 gramu na kilo vaší váhy. Dále platí, že běžná dávka kratomu se pak pohybuje mezi 2 až 10 gramy (což se počítá na standardní váhu dospělého) s tím, že do 4 gramů je nízká dávka. Pokud dávku překročíte, dostaví se spíše euforizující pocity. Kratom není doporučován k denní konzumaci, stačí, když si jej dopřejete 1× až 3× týdně. Jak chutná? Spíše hořce, připomíná matchu, může však mít různé příchutě. Jeho chuť lze pak ovlivnit i tím, že si jej přidáte do džusu, účinky to nijak neovlivní.

Jaké jsou druhy kratomu?

Kratom sám o sobě se dělí i podle barev, favorité jsou bílý, zelený a červený. Než si je představíme, jen doplníme, že se prodávají i různé odrůdy. Kratom jako takový má rychle nastupující účinky, nejpozději za 10 minut poznáte, jak moc na vás působí, proto si dávejte mezi jednotlivými doušky pauzy. V závislosti na dávce pak efekt trvá obvykle mezi 1 až 3 hodinami.

· Červený kratom

Červený kratom je plně dozrálý druh, který má nejvyváženější alkaloidní profil. Umí skvěle tlumit bolesti, nejen fyzické, ale i ty psychické. Pokud trpíte úzkostmi, pokouší se o vás deprese, pak je červený kratom skvělou volbou. Klidní, mírní napětí a má i mírné sedativní účinky.

· Zelený kratom

Tento druh je ještě nedozrálý, ze své podstaty je však osvěžující a má povzbudivé účinky. Také mírní stresové rozpoložení, povzbuzuje k lepší koncentraci a při vysokých dávkách je euforizující. Podle některých možná nejvíce ze všech druhů kratomů. Spolu s bílým typem patří zelený kratom mezi nejoblíbenější.

· Bílý kratom

Bílý kratom je nejmladší druh, který obdobně jako zelený typ není ještě zcela dozrálý. Pomalu se suší a nepůsobí tak na něj sluneční záření. Bílá variace vám dodá energii, povzbudí k dalším aktivitám a podpoří soustředění. Pro úplnost ještě uvedeme, že existuje i žlutý kratom, který vzniká mícháním červeného a zeleného kratomu, takže má účinky obou druhů. A pak je tu hnědý kratom, který je nejslabší ze všech, což ale nemusí být na škodu, protože někdy stačí jen lehce nakopnout. Poznejte účinky kratomů sami, mrkněte na stránky CBDecko.cz, kde je spousta výrobků CBD, HHC i třeba kratom.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články