Proč je peeling tak důležitý

Používání peelingu přináší viditelné výsledky, a to už i po několika použitích. Vyzkoušejte ho zařadit do své péče o pleť a uvidíte ten rozdíl. S jakými problémy vám může pomoci a na co si dávat při aplikaci pozor?

                   

Známe několik druhy peelingů – mechanický, chemický či enzymatický. Na trhu existují i peelingy s velmi silnou koncentrací účinných látek, které však nejsou určeny pro domácí použití a vyžadují odborný přístup. Naštěstí máme k dispozici množství výrobků, které můžeme bez obav použít i doma. Široký výběr přípravků určených pro exfoliaci najdete i na stránkách Vivantis a Sephora. Využijte Vivantis slevový kód nebo slevový kód Sephora a doplňte si svou kosmetickou výbavu o peeling na obličej i celé tělo.     

Jaké má pravidelné používání peelingu výhody?

  • zbavuje pokožku odumřelých kožních buněk
  • zlepšuje prokrvení pokožky
  • čistí pokožku do hloubky
  • udržuje póry čisté a pomáhá je minimalizovat
  • dodává pokožce svěží vzhled
  • usnadňuje vstřebávání přípravků
  • vyhlazuje pokožku
  • pomáhá dosáhnout rovnoměrnější opálení

Jak na to?

Použití peelingu je velmi jednoduché. Měl by se aplikovat na vyčištěnou pokožku. Je nesmírně důležité, aby byla kůže při aplikaci vlhká, jinak riskujete podráždění. Po ošetření může být pokožka citlivější, neměli bychom proto zapomínat na důkladnou péči v podobě krémů, sér či olejů. Výhodou je, že po použití peelingu se budou přípravky snadněji vstřebávat a proniknou hlouběji do pokožky.

Na co si dát pozor?

Při použití mechanického peelingu by částečky neměly být příliš abrazivní, protože by mohlo dojít k poškození pokožky. Na obličej budou vhodnější přípravky s jemnějšími peelingovými částečkami, na tělo můžeme použít i drsnější. Dejte si pozor i na frekvenci používání. Ošetření 1-2x týdně bude stačit, určitě takové přípravky nepoužívejte každý den. Mohlo by to vést k vysušení pokožky, zvýšené citlivosti či nadměrnému maštění. V případě, že máte zanícenou nebo poraněnou pokožku, peeling nepoužívejte.

Dodržujte zásady správného používání a uvidíte, že po mdlé a unavené pokožce nezůstanou ani stopy. Právě naopak, pleť se vám odvděčí svěžím a zářivým vzhledem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články