Vybíráme měsíční kontaktní čočky po 40 letech

Ať chceme či ne dříve nebo později naše oči ztratí schopnost zostřit na blízké předměty. Tento stav potká většinu z nás a není možné jí nijak předejít. Stárnutí je přirozený proces, ale můžeme si jeho důsledky zpříjemnit.

                   

Kolem 40. roku života dochází k postupnému zhoršování zraku, respektive akomodace očí. Jedná se o jejich schopnost zaostřit. Přichází tak oční vada vetchozrakost neboli presbyopie. Poznáte ji jednoduše, malá písmenka v textu máte rozmazaná. Jestliže text oddálíte, bude možné text přečíst. Postupně však nebude stačit jen oddálit text, a tak na řadu přijdou vhodné kompenzační pomůcky. Nejčastějším řešením jsou velmi často dioptrické brýle, ale o poznání pohodlnější jsou kontaktní čočky.

Změny, které vetchozrakost přináší, jsou zcela individuální a velmi často je ovlivňují další oční vady jako je krátkozrakost nebo dalekozrakost. V případě, že máte krátkozrakost, pak dojde k projevům presbyopie později. Naopak u pacientů, kteří mají dalekozrakost, jsou projevy znatelné dříve. Vyhnout se presbyopii však není možné.

Možnosti řešení presbyopie

K nejčastěji používaným korekčním pomůckám patří multifokální brýle nebo kontaktní čočky. Společně se sníženou schopností akomodovat na blízko dochází velmi často také ke zhoršení vidění na střední vzdálenost i na dálku. V takovém případě je důležité pořídit si multifokální brýle nebo kontaktní čočky. U kontaktních čoček doporučujeme jejich použití již v raném stádiu projevů presbyopie.

V případě, že se v brýlích necítíte dobře nebo si prostě chcete užívat volnost pohybu a celkového života jako doposud, pak rozhodně sáhněte po multifokálních kontaktních čočkách. Skvělou volbou jsou jak měsíční, tak jednodenní kontaktní čočky. Představíme vám výhody obou variant.

Air Optix® PLUS HydraGlyde® Multifocal

Měsíční kontaktní čočky Air Optix Plus HydraGlyde Multifocal jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu Lotrafilcon B. Vašim očím přináší od prvních okamžiků nošení maximální hydrataci a pohodlné nošení po celý den. Předchází tak syndromu suchých očí, kterými trpí celá řada pacientů. Tyto kontaktní čočky zaručují dokonalé vidění po celý den, protože se skvěle přizpůsobí vašim očím a přirozeně s nimi kooperují.

Multifokální kontaktní čočky pomáhají s akomodací na krátké, střední i daleké vzdálenosti. Skvěle pomáhají v korekci presbyopie. Jejich jednoduchá aplikace je zajištěna pružným materiálem i lehkou a tenkou povrchovou strukturou. Snadno odolávají usazování a tvorbě bílkovinných usazenin, proto jsou vhodné také pro alergiky.

Kontaktní čočky Air Optix Plus HydraGlyde Multifocal jsou vhodné pro široké spektrum pacientů, protože mají velký rozsah dioptrií, a to v rozmezí od -10,00 do +6,00 D.

Komu jsou multifokální čočky Air Optix® Plus HydraGlyde® Multifocal určeny?

Tyto kontaktní čočky jsou vhodné pro řešení stařecké vetchozrakosti neboli presbyopie. Jsou ideálním řešením pro pacienty, kteří mají přidružené oční vady, jako je krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus. Skvěle pomáhají očím zaostřovat na všechny vzdálenosti, a tak nemusíte měnit čočky při čtení, sledování televize nebo řízení auta.

Díky přírodním materiálům, ze kterých jsou čočky vyrobeny, jsou vhodné pro pacienty, kteří trpí syndromem suchého oka nebo mají alergii. Jejich nošení je možné standardně, kdy čočky každý den po jejich nošení vyjmete a ošetříte, nebo nepřetržitě po dobu jednoho měsíce. Záleží pouze na vašich prioritách.

Výhody čoček Air Optix® Plus HydraGlyde® Multifocal

Kontaktní čočky Air Optix® Plus HydraGlyde® Multifocal jsou k dostání v balení po 6 kusech. Vydrží vám tedy po dobu tří měsíců, takže na celý rok budete potřebovat 4 balení. V případě kontinuálního nošení se o čočky nemusíte nijak starat. Nicméně doporučujeme vám čočky jednou za čas vydesinfikovat v čerstvém roztoku na kontaktní čočky.

PureVision® 2 for Presbyopia

Dalšími skvělými koktáními čočkami, které pomáhají s korekcí presbyopie, jsou PureVision® 2 for Presbyopia. I tyto kontaktní čočky jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu a obsahují 3 zónový optický design.

Pohodlné nošení

Moderní 3 zónový optický design zaručuje velmi ostré a jasné vidění na všechny vzdálenosti. Jejich nošení je velmi pohodlné díky tenké konstrukci a výrobní technologii ComfortMoist. Hrana čoček je zaoblená a tenká, umožní tak pohodlný kontakt čočky s víčkem a minimalizuje riziko podráždění očí.

Způsob nošení kontaktních čoček PureVision 2 for Presbyopia

Možností nošení u těchto kontaktních čoček je hned několik. Můžete si vybrat klasiku, tedy ráno čočky nasadíte do očí a večer je očistíte a poté uložíte do čistého roztoku. Další možností je příležitostné přespání v kontaktních čočkách. Poslední variantou je možnost kontinuálního nošení, kdy čočky nosíte nepřetržitě po dobu celého měsíce.

Vetchozrakost postihne dříve či později každého z nás a je dobré být na tuto situaci připraven. Jakmile pocítíte první příznaky zhoršeného vidění, rozhodně navštivte svého očního lékaře. Ten vaše oči odborně vyšetří a poradí vám, jak požívat kontaktní čočky

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Máte pocit, že se vám láska vyhýbá? Přitáhněte si štěstí podle znamení zvěrokruhu
Události247
Události247
Novým ministrem školství bude od zítřka Vladimír Balaš. Prezident Zeman mu při jmenování vyčetl prohřešky z minulosti
VědaŽivě
VědaŽivě
Neetické pokusy koktajícího vědce: Oběťmi se stalo 22 malých sirotků, projekt se jmenoval „Monster Study“
adbz
adbz
Lepší rajčata a papriky jste ještě nejedli. Tohle domácí hnojivo sice musíte nechat pár dní odstát, ale rozhodně se to vyplatí