Vaše vlasy versus konzumace kávy | JakZdravě.cz

Nerostou vám vlasy a máte je poškozené? Podívejte se, čím vším trpí vaše vlasy, pokud pijete minimum kávy

Mnoho lidí si den bez šálku kávy nedokáže představit. Podívejte se, co se stane s vašimi vlasy, pokud se rozhodnete s kávu přestat nebo její konzumaci výrazně omezit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý, kdo pije kávu, již pravděpodobně někdy v životě uvažoval nad tím, že ji přestane pít nebo zásadně omezí její konzumaci. Kromě toho, že možná ze začátku budete bojovat s abstinenčními příznaky, může vám tento krok přinést také jiné nevýhody. Nejedním případem jsou třeba vlasy, jejichž zdraví se s abstinencí od kávy zhoršuje.
Růst vašich vlasů se může zpomalit

Pokud se snažíte, aby vám vlasy rostly rychleji, šálek kávy denně vám skutečně může pomoci získat delší prameny. Kofein totiž utlumuje dihydrotestosteron (hormon, který může způsobovat vypadávání vlasů). Mimo to pomáhá také vlasovým buňkám produkovat více organických sloučenin, které vlasům pomáhají, když jsou v aktivní fázi růstu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vaše vlasy mohou ztratit lesk 

Používání vlasových sér a kondicionérů sice může pomoci oživit lesk vašich trpících vlasů, ale bohužel pouze dočasně. Kromě mnoha dalších zdravotních přínosů může pití kávy vdechnout nový život i matným vlasům. Je to zejména proto, že kofein zvyšuje krevní oběh a pomáhá dodávat živiny ke kořínkům vlasů. Díky tomu pak prameny vlasů získávají přirozený lesk.  

Vlasy mohou být křehčí  

Kromě toho, že vás káva po ránu probere, může vaše vlasy posílit zevnitř. Zvýšený průtok krve pokožkou hlavy zabraňuje oslabení vlasových folikulů. To v důsledku zabraňuje vypadávání vlasů, a navíc je tvoří hladšími a silnějšími.


iZdroj fotografie: Depositphotos

 Menší objem vlasů 

Zatímco většina přípravků určených k péči o vlasy, které obsahují kofein, může vlasy zplstnatět, pití kávy však skutečně pomáhá chemické látce dostat se do vlasových folikulů. Protože kofein zlepšuje průtok krve, pomáhá také vlasům růst a tvoří je hustšími a plnějšími. 

Vaše vlasy nebudou držet tvar

Ačkoli struktura vašich vlasů je dána především geneticky, jejich kvalitu mohou ovlivnit také vaše stravovací a pitné návyky. Kromě toho, že kofein vlasy posiluje a dodává jim lesk, může tato chemická látka pomoci se zkrocením nepoddajných vlasů. Když vlasové kořínky dostanou dostatek nezbytných vitamínů a živin, nakonec se stanou jemnějšími a poddajnějšími, čímž budou i lépe připravené na různé druhy úpravy.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby