2 hřebíčky denně nakopnou imunitní systém a zlepší trávení. Ihned je přidejte do stravy, ochrání před nachlazením i chřipkou

Hodně lidí hřebíček používá jako koření do různých omáček a dalších jídel, ale ani netuší, jak skvělé má léčivé vlastnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hřebíčky jsou neotevřená poupata stálezeleného stromu hřebíčku, který pochází z Indonésie. Je to jedno z nejoblíbenějších koření na celém světě. Nejen, že hřebíčky dodávají pokrmům, do kterých se přidávají, sladkou chuť, ale jsou také známé pro svoje léčivé vlastnosti. Konzumovat hřebíček každý den doporučuje i uznávaný lékař Dan Brennan. Co se tedy stane s vaším tělem, když do svého jídelníčku zařadíte dva hřebíčky denně?

Posiluje imunitní systém

Pokud vás trápí oslabená imunita, je hřebíček tou správnou volbou. Je to totiž jedna z nejlepších potravin, které člověk může přijímat na podporu imunity, protože zvyšuje množství bílých krvinek v těle. A právě bílé krvinky pak pomáhají tělu bojovat s infekcí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zlepší vám trávení

Hřebíček můžete použít, když vás trápí zažívací potíže. Je to z toho důvodu, že se díky němu zvyšuje sekrece trávících enzymů. Také dokáže snížit nevolnost. Hřebíček je navíc plný vlákniny, která podporuje zdravé trávení a pomáhá předcházet zácpě. Zkuste si koupit hřebíček v prášku, ten si můžete přidat kamkoliv budete chtít.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bolest zubů už vás nebude trápit

Když vás například o víkendu začne nesnesitelně bolet zub a vy nevíte, co máte dělat, zkuste si nad něj dát hřebíček. Uvidíte, že do pár minut už vás zub nebude bolet a vy tak v klidu vydržíte až do pondělí, kdy navštívíte zubaře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Snižují bolest a zánět

Hřebíček obsahuje eugenol, díky kterému má analgetické a protizánětlivé účinky. Když vás tedy začne bolet hlava, není nic jednoduššího než užít jeden hřebíček, a bolest bude ta tam. Pokud vám tvrdý a silně aromatický hřebíček vadí, užijte raději variantu v prášku. Pokud jej chcete použít lokálně, namočte ho do kokosového oleje a masírujte si s ním spánky. A jestli je vám nepříjemné konzumovat samotný hřebíček i prášek z něj, zkuste si ho přidat například do dýňového koláče nebo si připravte svařák.

Jakým způsobem se zbavujete bolesti vy?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Šimon Dvořák

Zobrazit další články