Začněte pravidelně jíst dva hřebíčky denně | JakZdravě.cz

2 hřebíčky denně nakopnou imunitní systém a zlepší trávení. Ihned je přidejte do stravy, ochrání před nachlazením i chřipkou

Hodně lidí hřebíček používá jako koření do různých omáček a dalších jídel, ale ani netuší, jak skvělé má léčivé vlastnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hřebíčky jsou neotevřená poupata stálezeleného stromu hřebíčku, který pochází z Indonésie. Je to jedno z nejoblíbenějších koření na celém světě. Nejen, že hřebíčky dodávají pokrmům, do kterých se přidávají, sladkou chuť, ale jsou také známé pro svoje léčivé vlastnosti. Konzumovat hřebíček každý den doporučuje i uznávaný lékař Dan Brennan. Co se tedy stane s vaším tělem, když do svého jídelníčku zařadíte dva hřebíčky denně?
Posiluje imunitní systém

Pokud vás trápí oslabená imunita, je hřebíček tou správnou volbou. Je to totiž jedna z nejlepších potravin, které člověk může přijímat na podporu imunity, protože zvyšuje množství bílých krvinek v těle. A právě bílé krvinky pak pomáhají tělu bojovat s infekcí.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zlepší vám trávení

Hřebíček můžete použít, když vás trápí zažívací potíže. Je to z toho důvodu, že se díky němu zvyšuje sekrece trávících enzymů. Také dokáže snížit nevolnost. Hřebíček je navíc plný vlákniny, která podporuje zdravé trávení a pomáhá předcházet zácpě. Zkuste si koupit hřebíček v prášku, ten si můžete přidat kamkoliv budete chtít.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Bolest zubů už vás nebude trápit

Když vás například o víkendu začne nesnesitelně bolet zub a vy nevíte, co máte dělat, zkuste si nad něj dát hřebíček. Uvidíte, že do pár minut už vás zub nebude bolet a vy tak v klidu vydržíte až do pondělí, kdy navštívíte zubaře.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Snižují bolest a zánět

Hřebíček obsahuje eugenol, díky kterému má analgetické a protizánětlivé účinky. Když vás tedy začne bolet hlava, není nic jednoduššího než užít jeden hřebíček, a bolest bude ta tam. Pokud vám tvrdý a silně aromatický hřebíček vadí, užijte raději variantu v prášku. Pokud jej chcete použít lokálně, namočte ho do kokosového oleje a masírujte si s ním spánky. A jestli je vám nepříjemné konzumovat samotný hřebíček i prášek z něj, zkuste si ho přidat například do dýňového koláče nebo si připravte svařák.

Jakým způsobem se zbavujete bolesti vy?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů