Jaké potraviny zlepší vzhled vaší pokožky? - JakZdravě.cz

Jaké potraviny zlepší vzhled vaší pokožky?

Není nic horšího, než když ráno vstanete, podíváte se do zrcadla a zjistíte, že se vám přes noc udělal pupínek. Je to dané hlavně naší stravou, životním stylem a stresem, který denně zažíváme.
i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Existuje ale spoustu potravin, které vám zlepší nejen duševní zdraví, ale ochrání vaši pokožku před vnějšími vlivy. 
Pomoci mohou rajčata i mořské ryby

Rajčata působí jako antioxidant, zachycují kyslíkové radikály, které způsobují toxické hromadění. Můžete je přidat do salátů. Zelený čaj je svými účinky známý. Pomáhá předcházet kožním vyrážkám nebo rakovině kůže. Losos je bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin. Jeho konzumací zabráníte vzniku melanomu. 


iZdroj obrázku: Pixabay.com
Se správným jídlem ke kráse

Mrkev je bohatá na beta-karoten, který má také antioxidační vlastnosti. Nadměrná konzumace mrkve ale může způsobit změnu barvy pokožky. Avokádo je bohaté na vitaminy A, E, C, K nebo B6. Je plné zdravých tuků, které pomáhají zdravému stárnutí. Olivový olej je dobrý nejen při hubnutí. Zlepšuje také zdraví pokožky. Mléko obsahuje vápník, vitamin D a další živiny, které jsou pro naše tělo prospěšné. 

Mandle jsou zdrojem flavonoidů, které přispívají ke snížení hladiny oxidačního stresu. Můžete si je přidat do salátu snídaňových cereálií nebo smoothie. Česnek je zázračná potravina ve všech ohledech. Používá se jako antibiotikum, pomáhá v boji proti kožním infekcím, snižuje otoky. 

Nešetřete černým pepřem ani hořkou čokoládou


iZdroj obrázku: Pixabay.com
Inovujte svůj jídelníček

Špenát je zelenina, která pomůže proti kožním problémům. Černý pepř má protizánětlivé a antidepresivní vlastnosti. Mezi další pomocníky v boji proti špatným vlivům na pleť patří: 

  • Brokolice
  • Vejce
  • Slunečnicová semínka
  • Tuňák

Kiwi pomáhá zlepšovat imunitu, pomáhá snižovat záněty a odstraňuje volné radikály. Jogurt je také známý pro své vlastnosti. Kvalitní produkt obsahuje dobré střevní bakterie, které pomáhají při trávení. A nemusíte se bát ani hřešit – hořká čokoláda zlepšuje kožní problémy. 

Rozmarýn je bylina, která se používá hlavně ke grilovanému nebo dušenému masu, rybám či zelenině. Výtažky z něj mohou pozitivně působit proti rakovině kůže. Milovníkům červeného vína uděláme radost, protože i to je dobré nejen pro srdce. Červené hrozny poskytují ochranu před UV zářením a rakovinou kůže. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 111 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok