Ricinový olej + jedlá soda: Výkonná kombinace, která dokáže vyléčit každé bolavé místo na těle

Tato tradiční směs se v lidovém léčitelství používá už po staletí. Má to své opodstatnění. Ricinový olej v kombinaci s jedlou sodou je maximálně účinný léčivý prostředek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V současné době se mnoho lidí při potížích se zdravím spoléhá na předepsané léky. Ty ovšem ne vždy fungují přesně tak, jak mají, a navíc obsahují toxické chemické látky, které v těle mohou napáchat více škody, než užitku. Podle některých dietologů, včetně Jillian Kubala, je proto v mnoha případech vhodnější sáhnout po přírodních prostředcích, které dokáží léčit bolest a onemocnění zcela přirozeným způsobem, přičemž dodávají tělu řadu dalších benefitů. 

Síla ricinového oleje a jedlé sody

Ricinový olej je víceúčelový rostlinný olej, který patří mezi nejúčinnější přírodní prostředky podporující lidské zdraví. Není proto divu, že jeho sílu využívají již po staletí zastánci tradiční lidové medicíny. V současné době má však také řadu lékařských, průmyslových a farmaceutických využití, kdy se používá jako přísada do potravin, léků, výrobků pro péči o pleť nebo dokonce jako průmyslové mazivo a součást bionafty.

Ve skutečnosti ricinový olej sám o sobě přináší řadu zdraví prospěšných účinků. Mnoho lidí proto neví, že jeho sílu lze o to více znásobit, pokud jej smícháte s obyčejnou jedlou sodu. Ta se totiž váže na jeho sloučeniny, čímž zvyšuje jeho účinnost. Kombinace těchto produktů je například zvláště vhodná pro léčbu bolavých míst.

Léčba bolavých míst 

Ricinový olej spolu s jedlou sodou dokáží velmi účinně vyléčit jakékoliv bolavé místo na vašem těle. Aby metoda byla úspěšná, budete potřebovat ručník, za studena lisovaný ricinový olej, čistou gázu, plastovou fólii a láhev s teplou vodou. Samotný postup je naprosto jednoduchý: Nejprve očistěte bolavé místo pomocí jedlé sody. Poté na něj naneste gázu s ricinovým olejem a překryjte ji plastovou fólií. Na fólii přiložte láhev s teplou vodou a vše zabalte do ručníku. Nechte zábal působit minimálně jednu hodinu a léčbu opakujte, dokud bolest neustoupí.

Další možné využití této silné kombinace 

Kromě léčby bolavých míst nabízí tato silná kombinace řadu dalších zdravotních přínosů, které posílí vaše tělo a obranyschopnost vašeho imunitního systému. Zevně ji také můžete použít pro léčbu popálenin, odřenin, řezných ran, bradavic, bolestí kotníku, hnědých skvrn na kůži, plísně na nehtech a kousnutí od komára.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ricinový olej je však také účinný pomocník, který vás při dlouhodobé konzumaci ochrání před obezitou, záněty očních víček, závislostí na alkoholu, řídnutím vlasů, zubními kazy, chrápáním, menstruačními bolestmi nebo dokonce rakovinou. Jedná se o skutečného podpůrce zdraví, kterého by měl zařadit do svého životního stylu naprosto každý.  

Jak často užíváte ricinový olej vy? 

Zdroj: Healthline, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články