Smoothie vitaminová bomba z řepy, zázvoru a kokosu

Lahodný nízkokalorický koktejl na zrychlení metabolismu a posílení imunity. Zaručený způsob, jak se chutně připravit na plavkovou sezónu

Léčivý potenciál červené řepy nevyužíváme moc často, což je škoda. Tato nízkokalorická zelenina pomáhá udržovat zdravou tělesnou hmotnost. To ale není vše, co dokáže.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Samotná červená řepa je zásobárnou vitaminů a minerálů. Když ji však zkombinujete se dvěma dalšími ingrediencemi, kokosem a zázvorem, získáte lahodné, léčivé smoothie, které se dá považovat za opravdovou vitaminovou bombu. Tento nápoj při pravidelné konzumaci posiluje imunitu, reguluje trávicí procesy a účinně potlačuje hlad, takže pomáhá bojovat s nutkáním jíst.
Kokosový ořech

Kokosové ořechy jsou cenným zdrojem mnoha živin a hydratace. Kokosová dužina je sice tučná, ale je třeba si uvědomit, že tento tuk je zdravý a našemu tělu v menším množství prospívá. Kokos je cenným zdrojem vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů. Působí na tělo močopudně, revitalizačně a dodává mu potřebou energii.


iZdroj fotografie: Pixabay

Zázvor

Toto oblíbené koření se používá již tisíce let k přírodní léčbě mnoha nemocí a zdravotních problémů. Zázvor účinně bojuje se všemi druhy zažívacích problémů. Stimuluje produkci žaludečních šťáv a podporuje vylučování střevních plynů a vstřebávání živin. Kořen zázvoru dokonale odstraňuje přebytečnou tekutinu v tkáních těla a urychluje metabolismus.

Červená řepa

Červená řepa dodává tělu mnoho vitaminů, například A, B6 a C, a cenné minerály včetně železa, fosforu, zinku, draslíku a mědi, stejně jako rostlinné bílkoviny a vlákninu. Tato červená hlíza je cenným zdrojem přírodní energie. Dodává vitalitu a pomáhá snižovat únavu. Řepa také pomáhá snížit hypertenzi a uklidnit zánět. Vykazuje silné protirakovinné vlastnosti a dokonale čistí tělo od toxinů.


iZdroj fotografie: Unsplash.com

Recept na léčivý koktejl

Na smoothie z řepy, kokosu a zázvoru si můžete pochutnat kdykoli během dne, ale ranní konzumace přináší nejvíce výhod. Účinky nápoje využijete zejména v období zvýšené fyzické nebo intelektuální zátěže.

Na 1 litr smoothie budete potřebovat:

  • 1 kokos nebo kokosové mléko
  • 1 střední červenou řepu
  • kousek čerstvého kořene zázvoru nebo čajovou lžičku zázvoru v prášku
  • 1 litr vody

Mixujte bílou dužinu kokosu s litrem teplé vody, dokud nezískáte bílou, homogenní tekutinu konzistence mléka. Do získaného kokosového mléka přidejte na kostičky nakrájenou červenou řepu a zázvor a opět promixujte. Výsledný koktejl by měl mít světle růžovou barvu a neměl by obsahovat hrudky. Pijte kdykoliv během dne jako svačinku nebo místo energetického nápoje.

Zdroj: Endless Meal

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 187 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok