Noční svačinky, které je možné si dopřát i pozdě večer a nepřibrat ani deka navíc. Nutriční specialisté je dokonce přímo doporučují - JakZdravě.cz

Noční svačinky, které je možné si dopřát i pozdě večer a nepřibrat ani deka navíc. Nutriční specialisté je dokonce přímo doporučují

Potřebu něco sníst či si na něčem pochutnat pozdě v noci zná snad každý. Je ale možné si dopřát něco malého a necítit se provinile?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pozdní či dokonce půlnoční svačinka obvykle není ten nejlepší nápad a to zvláště při dodržování přerušovaného půstu. Někdy se však stane, že je to už opravdu k nevydržení a něco sníst musíte. Pokud se ale rozhodnete pro zdravou variantu, není potřeba se cítit nijak provinile, obzvláště když víte, že byste hlady neusnuli. Je však žádoucí mít se na pozoru, pokud se noční svačinky stávají pravidlem a nikoli výjimkou. V opačném případě byste se měli zaměřit na své stravovací návyky a volbu jídel během dne.
Chutné a zdravé noční svačinky

Mléko je bohaté na aminokyselinu zvanou tryptofan, která pomáhá produkovat melatonin a serotonin, díky čemuž budete lépe spát. Melatonin je přirozeně se vyskytující hormon, který řekne tělu, že je čas jít spát, a naopak chemický serotonin snižuje úzkost. V jedné větší sklenici nízkotučného mléka tak naleznete nejen tyto látky, ale také vysoký obsah bílkovin, díky čemuž se budete cítit déle plní. Můžete přidat i trochu proteinu na ochucení. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Milovníci sýrů mohou vyzkoušet kombinaci tvrdého sýru s celozrnnými krekry. Sýr je rovněž bohatý na bílkoviny a celozrnné krekry naopak obsahují dostatek vlákniny, díky čemuž bude váš pocit sytosti trvat mnohem déle. Kromě tělu prospěšných živin jsou rovněž nízkokalorické a nezatěžují trávící systém.

Konzumování deseti až dvanácti mandlí, arašídů, kešu nebo vlašských ořechů je skvělý způsob, jak potlačit hlad před spaním. Malá hrst oříšků vám tak poskytne živiny, jako jsou tuky, bílkoviny a vlákninu, které zvyšují pocit sytosti. Zároveň vám nerozhodí jídelníček.  


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud máte opravdu velikou chuť na sladké, jablko s lžící arašídového másla bude pro vás skvělou variantou. Arašídové máslo vám poskytne velké množství bílkovin a zdravých tuků. Cílem je však zajistit, aby vaše svačina byla vyvážená, a proto byste jej měli doplnit sacharidy, například jablkem nebo banánem.

Pokud rádi experimentujete, vyzkoušejte domácí dýňový puding. Na jeho přípravu potřebujete 150 gramů bílého jogurtu, které smíchejte s třetinou šálku dýňového pyré. Přidejte špetku skořice a získáte delikatesní půlnoční pokrm. Jogurt taktéž obsahuje bílkoviny a dýňové pyré je naopak bohaté na širokou škálu vitamínů a minerálů.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Na první pohled to může znít absurdně, ale už jste zkoušeli si udělat domácí popcorn? Nemyslíme tím ten vysokokalorický, který si koupíte ke sledování filmu v kině. Zkuste v obchodě najít kukuřičná semínka, která stačí dát na pánev, přikrýt pokličkou a počkat, až vypuká. Pro zpestření si jej můžete, ještě když je teplý, posypat parmazánem. Takto získáte hodně popcornu za cenu minimálního množství kalorií se spoustou vlákniny.

Zdroj: The Healthy

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby