Pití vody z brambor: Chuť nic moc, ale dokáže hotové zázraky

I tak obyčejná věc, jako jsou brambory, může mít velký přínos pro vaše zdraví a při léčbě některých neduhů. Až vás příště bude trápit horečka, udělejte si bramborovou ponožku.

syrové brambory i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Brambory jsou velice oblíbenou potravinou, kterou můžete připravit snad na tisíce způsobů. Jsou vděčnou surovinou, jež má v kuchyni téměř každý. Kromě toho, že jsou brambory velmi chutné, jsou také zdraví prospěšné. Jsou důležitým zdrojem vitamínu C a hrají významnou roli při detoxikaci a alkalizaci organismu. Při některých zdravotních problémech se doporučuje pít šťávu ze syrových brambor.

Použití brambor jako užitečného léku

Kromě toho, že mají brambory vysoký obsah vitamínu C, nastrouhané syrové brambory se již stovky let používají jako prostředek ke snížení horečky. Aplikovaly se na chodidlo, zakryly sáčkem nebo jste přes ně navlékli ponožku a čekali, dokud nevyschnou.

Poté jste je nahradili novou porcí nastrouhaných brambor. Nejlepší bylo nechat je na noze působit přes noc nebo dokud horečka neustoupila, a ta zpravidla jako zázrakem odezněla velice rychle. Pokud vás bude příště trápit zvýšená teplota nebo horečka, zkuste tuto babskou radu.

loupání brambor iZdroj fotografie: Freepik

Šťáva ze syrových brambor

Šťáva ze syrových brambor se doporučuje i při žaludečních bolestech nebo vředech. Užívejte 1 dl každé ráno před jídlem po dobu 2 týdnů. Šťáva z červených brambor je obzvláště dobrá při refluxu kyseliny. Přestože vás její chuť příliš nenadchne, pamatujte na to, že zkušenosti ukázaly, že pití šťávy ze syrových brambor zlepšuje krevní oběh, snižuje hladinu cukru v krvi u diabetiků, činí pokožku růžovější a živější a odstraňuje ekzémy, skvrny a vyrážky.

Pokud vaše tělo zadržuje tekutiny, šťáva ze syrových brambor dokáže změkčit oteklé kotníky a odstranit tmavé kruhy pod očima. Dvoutýdenní kúra je vynikajícím způsobem, jak detoxikovat organismus a zhubnout a zároveň si zajistit potřebnou dávku vitamínu C.

Na jaké zdravotní problémy jste už brambory použili?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články