Potraviny pro podporu činnosti štítné žlázy: Pomohou ořechy i jablka

Nedostatečná činnost štítné žlázy je nebezpečný problém, který může velmi snadno narušit váš každodenní život. Pomoci vám mohou některé přírodní potraviny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Správná výživa je zásadní nejen pro vzhled vašeho těla a dobrou kondici, ale také pro zachování dlouhověkosti a ochraně důležitých orgánů před nebezpečnými nemocemi a jiným poškozením. Mnoho lidí se v současné době potýká především s nedostatečnou činností štítné žlázy, což je problém, který může velmi snadno narušit váš každodenní život. Naštěstí však existují určité potraviny, které podle lékařky Kelly Wood podporují její činnost a pomohou vám udržet hladiny hormonů v normě. 

Štítná žláza a lidské zdraví 

Štítná žláza se nachází na krku, v oblasti hrdla a má tvar motýla. Přestože se jedná o velmi malý orgán, jeho poškození či nedostatečná aktivita se může velmi nepříjemně podepsat na vašem celkovém zdraví – ovlivňuje totiž jak vaše tělo, tak i psychiku, a to zejména co se týče regulace hormonů. Pokud ji chcete udržet v co nejlepším stavu a ochránit se tak před nebezpečnými problémy, můžete zařadit do svého jídelníčku níže uvedené potraviny: 

1) Jablka a cibule

Jablka obsahují mnoho užitečných vitamínů a minerálů, které mají příznivý vliv na všechny tělesné systémy a pomáhají ničit patogenní bakterie napadající štítnou žlázu – lze tedy říci, že by toto lahodné ovoce mohlo hrát užitečnou roli v prevenci proti rakovině tohoto malého orgánu. Stejně užitečná je také cibule, která mimo jiné podporuje funkci jater a srdce a obsahuje mnoho stopových prvků, které posilují imunitní systém. Obecně se jedná o jedno z nejlepších přírodních antibiotik. 

2) Ořechy a citrony s medem 

Ořechy v kombinaci s medem jsou skvělým přírodním prostředkem, který vám pomůže oživit štítnou žlázu. Stačí rozdrtit 3 až 4 jádra v hmoždíři, smíchat je s jednou polévkovou lžíci lahodného sladidla a směs užívat každý den po ránu na lačný žaludek – maximálně však po dobu 2 týdnů. Stejně tak vám dokáže pomoci citronová šťáva s medem, která působí velmi podobně. Stačí tyto ingredience smíchat spolu s vodou a užívat nápoj 3krát denně mezi jídly. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Krabí maso a mořské plody

Krabí maso a mořské plody obsahují bohaté množství vitamínu B12 a zinku, který je nezbytný pro dobrou obranyschopnost lidského těla. Obecně se však jedná o potraviny, které nabízí řadu dalších prospěšných vlastností, neboť obsahují jód a dalších 40 druhů živin a stopových prvků, které chrání štítnou žlázu před poškozením. Velmi dobře se osvědčily také mořské řasy, které můžete konzumovat ve formě doplňků stravy, jako je například spirulina. 

4) Borůvky a červené ryby 

Borůvky jsou velmi chutným ovocem, který drží rekord v obsahu antioxidantů. Právě díky nim pomáhají léčit hormonální poruchy štítné žlázy a stabilizovat hladinu cukru v krvi. S problémy vám také dokáží pomoci červené ryby, jako je zejména losos a pstruh. Ty jsou totiž bohatými zdroji omega-3 mastných kyselin, které jsou nezbytné pro normální funkci štítné žlázy – nejlépe uděláte, pokud získáte maso z divokých ryb, které obsahují méně těžkých kovů a vyrůstaly v přirozeném prostředí.

Jak se před špatnou činností štítné žlázy chráníte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Typy bot, které vždy dobře vypadají s mini šaty
Události247
Události247
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
VědaŽivě
VědaŽivě
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz
adbz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům