Pomerančová kůže už nemusí válcovat vaše sebevědomí. Celulitidy se zbavíte konzumací 4 potravin

Strašákem žen je celulitida, kvůli níž se některé stydí obléct si plavky. Trpí jí ženy s nadváhou i ty štíhlé. Některé potraviny pomáhají redukovat vzhled pomerančové kůže.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pod označením celulitida se skrývají změny podkožního a tukového vaziva. Projevují se ďolíčky a hrbolky na povrchu kůže, která potom svým vzhledem připomíná kůru pomeranče. Celulitida se vyskytuje u většiny žen, zejména na hýždích, stehnech nebo břiše. Lékařka Sara Condron Keller, MD se věnuje léčbě celulitidy a ženám, které tento problém trápí víc, než je zdrávo.

Jak celulitida vzniká

Příčinou vzniku celulitidy je zvětšení objemu tukových buněk v podkoží. Ty jsou vytlačovány proti povrchu kůže a vytvářejí na ní typické ďolíčky. Tam, kde se vyskytují, je omezen průtok krve a lymfy. Nejčastěji celulitida postihuje ženy, přičemž její projevy se zhoršují se vzrůstajícím věkem. Často se také negativně podepisuje na sebevědomí žen. Vzhled pokožky postižené pomerančovou kůží lze zlepšit pravidelnou konzumací určitých potravin.

Ovoce a zelenina

Protože ovoce a zelenina obsahují celou řadu živin a antioxidantů, patří mezi potraviny, které zlepšují stav celulitidy. Oplatí se proto konzumovat je co nejčastěji. Vsadit lze na domácí ovoce stejně jako na exotické. Ze zeleniny mají výborné účinky okurky, celer a chřest, jež zároveň fungují i jako diuretikum, protože přispívají k odstranění přebytečné vody z organismu.

iZdroj fotografie: Pixabay
Štíhlé nohy bez celulitidy jsou snem žen

Potraviny s vitamínem C

Vitamín C se podílí na metabolismu aminokyselin glycinu a prolinu a jejich přeměně na hydroxyprolin a hydroxylysin. Tím napomáhá zvýšení produkce kolagenu, který je běžnou součástí pokožky. Dodává jí pevnost a pružnost. Nejvíce vitamínu C obsahují červené papriky, šípek, černý rybíz, maliny, a také zelenina, jako jsou brambory, zelí, růžičková kapusta nebo mrkev.  

Kofein a alkohol

Alkohol vzhled pomerančové kůže zhoršuje, zatímco kofein ho naopak zlepšuje. Pokud trpíte na celulitidu, tak si raději alkohol ve větším množství odřekněte. Dopřát si však můžete až dva šálky černé kávy denně. Nezapomeňte ale také dodržovat pitný režim, protože voda odstraňuje z organismu škodlivé toxiny.

Jaká je vaše účinná metoda v boji proti celulitidě?

Zdroj: TheHealthy, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články