Pro někoho odpad, pro nás lék: Tento odpad funguje nejlépe na celulitidu

Mnoho lidí ji má doma, ale přesto nemají žádné ponětí, jak moc je účinná. Stačí ji však správně využít a dokáže dělat zázraky.

faraonské zlato i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kávová sedlina je pro mnoho lidí pouhým odpadem, který po konzumaci kávy ihned vyhazují do koše. Jak ovšem uvádí lékaři, jedná se o velmi účinný přírodní prostředek s řadou využití, a to například pro získání krásnějších vlasů nebo léčbu celulitidy. Stačí ji podle serveru MayoClinic správně aplikovat a brzy si budete moci všimnout velmi pozitivních změn. 

Kávová sedlina si hravě poradí s celulitidou 

Většina lidí vyhazuje kávovou usazeninu do koše, což je naprostá škoda. Tento velmi účinný přírodní prostředek totiž nabízí nespočet zdravotních přínosů a jakmile ho správně aplikujete, může vám pomoci vyřešit mnoho problémů. Pokud vás například trápí celulitida, stačí ji trochu zahřát v mikrovlnné troubě (předtím ji zabalte do folie) a následně ji přiložte po dobu 15 minut na postižené místo. Proces opakujte, dokud se problém nezlepší. 

Kávová sedlina iZdroj fotografie: Freepik
Kávová sedlina pomáhá léčit celulitidu a vyživuje pokožku hlavy

Velmi dobře se kávová usazenina osvědčila také při léčbě problémů s vlasy. Díky svým obsaženým složkám totiž podporuje vlasové folikuly a pomáhá je vyživovat, což přispívá k jejich snadnějšímu a zdravějšímu růstu. Zároveň má také dle lékařky Maya Feller velmi pozitivní účinky na pokožku hlavu, kterou chrání před tvorbou lupů a dalšími nepříjemnostmi. Stačí přitom, když si ji budete pravidelně vtírat do pokožky hlavy.

Několik rad dermatoložky, jak správně pečovat o pokožku. Už žádné pigmentové skvrny, vrásky ani celulitida – jen hebká kůže

V neposlední řadě vám kávová sedlina může pomoci i v domácnosti. Velmi dobře například zahání různé pachy, takže ji můžete vložit do lednice na problematická místa. Stejně tak dokáže být i účinným hnojivem – jednoduše ji nasypte ke květinám, což je vyživí a také ochrání před nebezpečným hmyzem. Na webu JakZrdravě jsme také již dříve psali o nejzajímavějších zdravotních přínosech kávy.

Jak se kávová sedlina osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články