Problémy se štítnou žlázou dokáže vyléčit správně připravená pohanková směs

Štítná žláza je jedním z nejdůležitějších a zároveň nejzranitelnějších orgánů endokrinního systému v lidském těle. Její špatná funkce způsobuje vleklé zdravotní komplikace. Vyrazte do boje s pohankou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Štítná žláza je malý orgán zodpovědný za hormonální procesy a její nedostatečné fungování se většinou projeví v době puberty, těhotenství nebo menopauzy. Léčba je náročná a většinou celoživotní. Některé faktory, které štítnou žlázu ničí, jsou neměnné, jiné lze ovlivnit úpravou životního stylu, odbouráním stresu nebo zdravějším jídelníčkem. Jistě je to přijatelnější varianta než hrst barevných tabletek a nejistý výsledek.

Vliv na štítnou žlázu není radno podceňovat

Ze začátku jde o projevy, kterým se nepřipisuje velká důležitost. Patří mezi ně nárazové přibírání na váze, dlouhodobý chrapot a tlak v krku, únava, depresivní stavy, chladné ruce a nohy a jejich brnění, nadměrné pocení, nepravidelná menstruace, zhoršené vidění, ztuhlé svaly a klouby a problémy s početím na straně mužů i žen. Zdravotní komplikace se musí podchytit hned v začátku a je třeba podstoupit nutné testy, aby byla šance na zmírnění obtíží.

iZdroj fotografie: Pixabay

V hlavní roli pohanka

Pohanka má výraznou chuť, která nesedí každému. Její léčivé účinky a pozitivní vlivy na lidský organismus se ale popřít nedají. Vyjma celé řady vitamínů a minerálů obsahuje vzácný rutin, který chrání cévy před změnami, vrací jim pružnost a brání infarktu nebo mrtvici. Cholin zase pečuje o játra a dostatek vlákniny chrání střeva a brzy zasytí. To, že je pohanka bezlepková a vhodná pro celiaky, je jen třešničkou na dortu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pohanková směs je receptem na zdraví

Cereálie se nemohou pohance rovnat. Má mnohem více živin, dodá energii a rychleji zasytí. Hodí se pro děti i dospělé. Kaše z ní jsou čím dál oblíbenější, ale pro výrazné navýšení příjmu pohanky je možné užívat předem namíchanou směs před každým jídlem. Stačí pět lžic a léčivé účinky se brzy dostaví a projeví se na fungování celého těla i samotné štítné žlázy.

Suroviny: 2 polévkové lžíce pohanky, 2 polévkové lžíce vlašských ořechů, 1 polévková lžíce medu, rozinky a sušené meruňky

Postup: Pohanku a vlašské ořechy umelte každé zvlášť na jemnou mouku a smíchejte, aby se suroviny spojily. Přidejte tekutý med a sušené ovoce.

Zdroj: Integrative Health

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články