Léčivá síla semen fenyklu eliminuje problémy s nadýmáním a vysokým krevním tlakem

Lidstvo stále zapomíná, že nejlepším lékem je příroda sama. Podívejte se na blahodárné účinky rostlinky zvané fenykl.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jedná se o účinný lék podporující správnou funkci žaludku, který mimo jiné odstraňuje také nadýmání. Fenykl je koncentrovaný zdroj minerálů obsahující měď, železo, vápník, draslík, mangan, selen, zinek a hořčík. V Indii se používá již po tisíce let a je proslulý svými špičkovými vlastnostmi v oboru. Jeho největší přínos je lepší činnost trávení a žaludku. Žvýkání semen fenyklu zvyšuje slinění díky jeho obsaženým složkám. Ty spouští proces zpracování potravin a tím napomáhají trávení. 

Největší výhody pro naše zdraví

Semena fenyklu eliminují nadměrné zadržování tekutin v těle. Mají totiž vlastnosti, které podporují močovou soustavu a starají se tak o její správnou funkci. Mimo jiné napomáhají našemu tělu zhubnout. Dále vykazují pozitivní vliv na trávící soustavu a dokáží zvýšit rychlost metabolismu. Podle výzkumu publikovaného v časopise „Journal of Diabetes and Metabolic Syndrome“ jsou tato semínka nejlepší v kombinaci s černuchou setou. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jejich pravidelné užívaní pak pomáhá snížit hladinu cholesterolu a zvyšuje citlivost našeho těla vůči inzulínu. Fenykl je bohatým zdrojem dusitanů a dusičnanů, které napomáhají angiogenezi (procesu tvorby nových krevních kapilár). Velké množství dále obsaženého draslíku pak pomáhá regulovat srdeční frekvenci a krevní tlak. 

Jak semena fenyklu konzumovat

Možností je několik, avšak ta nejznámější bude pravděpodobně pravidelné žvýkání. Pokud po každém jídle rozžvýkáte pouze pár semínek fenyklu, urychlí to procesu trávení, pomůže správnému krevnímu tlaku a ulehčí srdci od zátěže. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další možností je namletí semínek za pomoci mixéru či mlýnku, kdy vezmete lžičku vytvořeného prášku a vložíte ji do skleničky s teplou vodou. Nápoj pořádně promíchejte a nechte deset minut odstát. Poté konzumujte pro co nejefektivnější výsledky dvakrát denně. 

Zdroj: Medical News Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články