Noční směs ovoce, která vám pomůže obnovit zdraví páteře a účinně posílí vaše tělo

Ovoce patří mezi nejzákladnější, a zároveň nejzdravější potraviny, které by nikdy neměly chybět ve vašem jídelníčku. Tyto tři druhy vám pomohou posílit páteř.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bolest zad je problém, se kterým se svým způsobem potýká téměř každý člověk na tomto světě. Nejvíce ohrožení jsou však lidé, kteří intenzivně sportují, mají sedavé zaměstnání nebo naopak nevěnují pohybu žádnou pozornost. Pokud se s ní potýkáte i vy, nemusíte ovšem užívat komerční léky plné chemikálií. Jak totiž říká registrovaná dietoložka Savanna Shoemaker, s úlevou vám skvěle pomůže každodenní konzumace těchto 3 plodů před spaním.

Vitamínová směs pro silné tělo

Abyste se každé ráno probudili bez bolesti zad, plní síly a energie, stačí každý den před spaním po dobu 1,5 měsíce konzumovat směs sušených švestek, meruněk a fíků. Aby byl jejich účinek co nejefektivnější, měli byste dodržovat následující optimální poměr:

  • 5 ks meruněk
  • 1 velký fík
  • 1 ks sušených švestek (musí být sušené!)

Všechny tyto blahodárné plody ovoce obsahují látky, které pomáhají obnovovat tkáně měkkých meziobratlových plotének. Jejich pravidelná konzumace vám proto pomůže zlepšit pružnost a stabilitu páteře, a to bez nutnosti jakýchkoliv chiropraktických úprav. Berte však na vědomí, že pro získání těch nejlepších výsledků byste je měli vždy konzumovat v kombinaci, neboť v takovém případě mají mnohem silnější účinek. Mnoho odborníků také potvrzuje, že tato směs plodů má také magický účinek na mužské i ženské libido.

Přínosy fíků pro lidské zdraví

Fíky jsou nejstarší pěstovanou rostlinou, jejíž konzumace pomáhá léčit naprosto všechny nemoci vyvolané stárnutím – v současné době se tyto plody dokonce používají jako prevence proti rakovině. Kromě toho také zlepšují činnost štítné žlázy, která je zodpovědná za produkci důležitých hormonů ve vašem těle. Samozřejmě je třeba brát na vědomí, že fíky obsahují až 70 % cukru, tudíž nemusí být vhodné pro lidi trpící diabetem.  

iZdroj fotografie: Unsplash

Přínosy meruněk pro lidské zdraví

Meruňky nejenže chutnají naprosto skvěle, ale také jsou bohaté na draslík, železo, vápník, vitamín B5 a karoten, silný antioxidant, který pomáhá normalizovat činnost kardiovaskulárního systému a chrání tak tělo před vznikem závažných onemocnění, jako je infarkt, cukrovka 2. typu nebo mozková mrtvice. Ačkoliv vám toto ovoce přinese mnoho benefitů ve své čerstvé podobě, podle některých odborníků působí mnohem lépe v sušené formě.

Přínosy sušených švestek pro lidské zdraví 

Konzumace sušených švestek je velmi prospěšná pro zdraví ledvin a jater, přičemž působí jako účinný lék proti revmatickým onemocněním a ateroskleróze. Kromě toho však také disponují vysokým obsahem vitamínu K, který účinně posiluje stěny cév, normalizuje srdeční sval a podporuje funkci nervového systému. Jsou proto skvělým prostředkem, který vaše tělo ochrání před bolestmi kloubů a vznikem kardiovaskulárních onemocnění. 

Jak často konzumujete tyto druhy ovoce vy? 

Zdroj: Healthline, Healthline, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články