Vyřaďte ze svého jídelníčku potraviny, které byste neměli jíst na prázdný žaludek. Neriskujte zbytečně své zdraví

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne, záleží ale také na tom, jakým ráno začínáte. Existuje řada potravin, které byste měli na lačný žaludek úplně vynechat. Základem dne by měla být snídaně, je ale důležité, co hned po ránu jíte. Některé potraviny totiž mohou negativně ovlivňovat zdraví i energii, jakou tělu dáte.

i Zdroj fotografie: gettyimages.com
                   

Připravili jsme pro vás seznam, pomocí kterého zjistíte, co byste neměli jíst na prázdný žaludek. Možná budete překvapeni, které potraviny na něm najdete, a vyřadíte se ze svého snídaňového jídelníčku.

Pozor na pomerančový džus a banány

Citrusové plody mohou dráždit žaludek a způsobit pálení žáhy, ale ne u každého se tento následek projeví. Pomeranče a další citrusy patří také mezi časté alergeny a dokážou vyvolat i průjem nebo kožní potíže. Nekonzumujte je proto ve velkém množství ani na prázdný žaludek, vhodné jsou třeba jako dopolední svačina. A opatrně i s citrusovými šťávami, pravidelná sklenka džusu hned po ránu namáhá játra a slinivku.

iZdroj fotografie: Unsplash.com
Citrusy i džusy z nich raději na snídani vynechte

Rovněž banány jsou dobré jako svačina, neboť tělu dodají cenné minerály jako je draslík, vápník a hořčík. Pokud si je ale dopřejete nalačno, mohou hladinu hořčíku a draslíku rozkolísat nebo zvednout až příliš, což představuje zbytečnou zátěž pro srdce. Zdravý člověk to nejspíš nepozná, ale pokud vás trápí vysoký tlak nebo kardiovaskulární potíže, lékaři doporučují jíst toto ovoce až hodinu po obědě.

Opatrně po ránu i se studenou vodou, čajem a kávou

Ideální nápoj po ránu je sklenice vody pokojové teploty. Studená voda naopak negativně ovlivňuje trávení a proto byste ji neměli pít s jídlem. Pozor i na čaj, ten zelený obsahuje velké množství dráždivých taninů, černý pak tlumí produkci žluči a sekreci žaludečních šťáv, takže se tělu hůře tráví. Hrozí tedy nejen pocit plnosti, ale i zhoršené vstřebávání živin.

iZdroj fotografie: Unsplash.com
Na snídani je vhodné pít bylinkový čaj

Voňavá káva je ráno oblíbeným nápojem mnoha lidí. Její pití nalačno ale dokáže zvýšit kyselost a vyvolat pálení žáhy a žaludeční křeče. Káva totiž dráždí sliznici žaludku, což může způsobit gastritidu, a negativní vliv má také na játra. Vyhněte se i perlivým nápojům, které trávení zpomalují a způsobí nafouknutí, i několik hodin by vás mohlo bolet břicho.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr